Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy czytacie pikabu, ale po ataku na kursk zauważyłem u nich nagła zmianę retoryki i coraz wiecej komentarzy w stylu "trzeba zakończyć tą pieprzona wojne", "ta wojna nie ma sensu", "wszyscy płacimy cene za pomyłkę starego czlowieka" czyyy moja wisienka na torcie "kończmy tą wojnę natychmiast, bo tam ciągle giną ludzie. Jeszcze do niedawna ta tłuszcza nowolywala do zabijania ukraincow i odmawiała im prawa do istnienia.
Jak ja gardzie zwykłym ruskim obywatelem.
#rosja #ukraina #wojna #pikabu
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 134
Nie wiem czy czytacie pikabu, ale po ataku na kursk zauważyłem u nich nagła zmianę retoryk


@uszyk90: to nie jest zmiana retoryki, po prostu wcześniej ci za pokojem siedzieli cicho, a ci od zabijania byli głośni. Teraz gdy delikatnie poczuli wojnę na swoim terytorium to jedni ucichli, a drudzy zaczęli dochodzić do głosu.
  • Odpowiedz
@uszyk90: a co ma robić? Dostaje durne wytyczne od agenta prowadzącego które zmieniają się o 180stopni z tygodnia na tydzień to wychodzi na debila co chwilę ʕʔ
  • Odpowiedz
@uszyk90: Pieknie to opisałeś. Zapomniałeś jeszcze dodać wysrywy na Pikabu o tym jak moderacja im posty kasuje starając się zatuszować wszelkie przejawy niezadowolenia społecznego :)
  • Odpowiedz
@uszyk90: Pamiętam, że kiedyś czytałem artykuł o jakimś dziennikarzu który był w Niemczech zaraz po zakończeniu wojny, czytałem to dość dawno ale w skrócie pisał, że Niemcy go zawiedli jako ludzie, bo nikt nie czuł się odpowiedzialny za to co się stało, pytani twierdzili, że oni byli tylko urzędnikami i postrzegali się jak ofiary, a nie jako agresorów. Gdyby Rosja jutro upadła rosjanie zachowywali by się dokładnie tak samo.
  • Odpowiedz
@uszyk90: jak to szło - kalemu kraść to dobrze, ale gdy kali kradnie to źle .... jak tłuką na ziemi ukraińskiej to dobrze, jak ci sami za Twoim płotem to już źle
  • Odpowiedz