Wpis z mikrobloga

Jestem teraz na wsi.
Syn poszedł do garażu i coś tam tłukł wczoraj
Efekty widać jak na zdjęciu.
Wiedziałem że ma smykałkę do tego typu rzeczy.
Ale że aż tak?

Tylko że on w mieście mieszka.
I tak się zastanawiam jak to pociągnąć jak ma mieszkanie.
Chyba garaż wynajmę.
Macie jakieś pomysły?
#niebieskiepaski #diy #inzynieria
Slwk_1 - Jestem teraz na wsi.
Syn poszedł do garażu i coś tam tłukł wczoraj
Efekty wi...

źródło: IMG_20240810_182603

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Syn


trzeba było nie oszczędzać na gumkach i kupić normalne w aptece a nie u cygana na bazarze za pisiony groszy
  • Odpowiedz
@hoodoovoodoo: w Polsce jest dosłownie kilka na krzyż i nie zajmują się robótkami ręcznymi tylko informatyką i elektroniką. Wyjątkiem jest chyba ten warszawski, bo tam mają tokarkę z tego co pamiętam. Takimi rzeczami powinny się zajmować makerspace. Generalnie jednego i drugiego w Polsce ze świecą szukać, w Niemczech za to jest średnio po kilkanaście jak nie kilkadziesiąt na land.

@Sl_w_k_1 poczekaj aż odkryje w internecie projekt armaty na ziemniaki i piłki tenisowe z rurek PCV XD

I tak się zastanawiam jak to pociągnąć jak
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1 super :) widać, że ma pomysły i nawet na wsi nie będzie się nudził. Może kiedyś pokaż mu jak samemu zrobić łuk? Albo kup/zrób proce, czy jak kiedys były popularne z kawałka butelki i balona tzw. "pukawki" ;)
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1 @slapdash dzieciaki na wsi to pomagają w budowie i innych dużych pracach, w rodzinnych firmach, które coś produkują itd. Wbicie kilku gwoździ niewiele uczy.

Sam wiem, bo kiedyś myślałem, że w garażu dużo się nauczyłem. Ale jak zobaczyłem ile inni potrafią (co po latach pozakładali firmy budowlane, remontowe itd), to jest ogromna różnica.

Narzędzia ręczne to pikuś. Ogarnięcie wszystkich elektronarzędzi itd., to jest obecnie ważne. Nikt w poważnej pracy
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: Drukarka 3D, np. Prusa MK4 albo Bamboo Lab. Można też kupić tańszą, np. jakiegoś Endera 3 V3. Można też kupić małą frezarkę do drewna. Do tego jakiś prosty CAD, np. Fusion 360 który dla hobbystów jest za darmo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
kiedy ostatnio wbijałes gwoździa?


@Sl_w_k_1: ja co chwile coś robię w garażu, samych typów pił elektrycznych mam pewnie z 10... nie jestem w stanie powiedzieć kiedy ostatnio wbijałem gwoździa ;)

Na YT znajdź jakiś kanał DIY dla dzieci / początkujących, zacznij z nim robić rzeczy które tam pokazują i się dalej jakoś rozwinie (lub znudzi), rodzajów sprzętów i możliwości jest za dużo żeby od razu podejmować decyzje zakupowe
  • Odpowiedz
  • 5
@mk321 dzieciak ma 11 lat, tu raczej nie chodzi o przygotowanie do zawodu już tylko o to jak zapewnić w warunkach miejskich miejsce do rozwoju zainteresowań, a nie jak go wyuczyć żeby umiał za 2 lata iść na czarno stawiać hale magazynowe xD
  • Odpowiedz