Wpis z mikrobloga

EDIT: Wrzucam wpis jeszcze raz, bo... do rankingu olimpijskiego nie doliczyłem punktów z boksu xD
A to zasadniczo zmienia tabelkę - zwłaszcza na niższych pozycjach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzisiejszy (a w zasadzie to już wczorajszy...) dzień dla #nasiwparyzu był jak zimny prysznic...
#paryz2024 #sport
Siatkarze przegrali finał z Francją 0-3. Wynik z pewnością nie brzmi jak marzenie, ale cóż... Francuzów grali, jakby byli w transie, a nasi popełniali za dużo błędów...
Przegrała też Julia Szeremeta w finale bokserskiej kategorii do 57 kg. W przeciwieństwie jednak do siatkarzy nie była przed igrzyskami rozpatrywana na liście naszych medalowych szans, więc jej wynik jak najbardziej na plus. Ciężko było walczyć ze znacznie bardziej doświadczoną i obdarzoną lepszymi gabarytami Tajwanką - która stała się bohaterką afery dotyczącej wątpliwości co do płci kilku walczących w boksie zawodniczek.
Walkę o brązowy medal przegrał w kategorii do 125 kg nasz zapaśnik w stylu Wolnym Robert Baran.
Trochę nadziei tchnęła w nas Maria Andrejczyk, wygrywając eliminacje rzutu oszczepem. Nie przełożyło się to jednak na wynik w finale. Ósme miejsce to z pewnością wynik niesatysfakcjonujący - przede wszystkim dla samej Marysi... ale cóż, taki jest sport, a nasza oszczepniczka jak mało który polski olimpijczyk oberwała od życia w ostatnich latach. Toteż rezultat powyżej pozycji w rankingu powinna traktować w kategoriach osobistego sukcesu.

W rankingu olimpijskim zachowujemy 18. miejsce. W czołówce nie zmieniło się zbyt wiele - Jedynie Japończycy zamienili się miejscami z Niemcami.

Chciałem dziś rozpocząć przygotowanie podsumowań dla poszczególnych dyscyplin, jednak musi to zaczekać do niedzielnego popołudnia, a może i nawet poniedziałku... Mam nadzieję, że będziecie jeszcze zainteresowani contentem xD
plackojad - EDIT: Wrzucam wpis jeszcze raz, bo... do rankingu olimpijskiego nie dolic...

źródło: image

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
  • Odpowiedz
@plackojad: możemy se zrobić ranking - ilość polaków na olimpiadzie - nie zmieni to faktu że 9 medali to gówno i trzeba zaorać związki sportowe bo to są leśne dziady kasujące kasę i ciągnące sportowców na dno razem ze swoim spierdziałym mysleniem
  • Odpowiedz
  • 6
@pyszniarz: Będę podsumowywał poszczególne dyscypliny - i tam będzie miejsce na ocenę zarówno subiektywną, jak i obiektywną, bo będę porównywał z rankingami z Tokio - czego niestety często brakuje w rozważaniach naszych komentatorów liczących na to, że "następnym razem to już na pewno będzie lepiej". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@luczyk: Już nie... teraz będę wrzucał podsumowania dla poszczególnych konkurencji na bazie tworzonego przeze mnie rankingu - ale to projekt indywidualny. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@luczyk: No cóż - pamiętam, jak #nasiwtokio zaobserwowało ponad 200 użytkowników. Tylko, że wtedy weryfikowałem olimpijskie typy "Przeglądu Sportowego", a teraz już ich nie dali, więc moja działalność była już znacząco ograniczona... Ale to może nawet lepiej xD
  • Odpowiedz