Wpis z mikrobloga

Mirki,
Chciałbym przeznaczyć jakąś sumę na inwestowanie (na początek powiedzmy 500 zł), myślałem o Vanguard Information Technology ETF CFD na XTB. Myślicie, że ma to sens czy lepiej jakiś inny ETF albo może całkowicie inna droga (np. obligacje?)

//edit: słyszałem jeszcze o BTCetc Bitcoin Exchange Traded Crypto ale nie wiem czy warty uwagi

#etf #xtb #inwestowanie #obligacje
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Reverse: Najpierw to ty obmyśl swoją strategię, a dopiero potem dobierz pod nią produkty. Bo mam wrażenie że sam nie wiesz czego szukasz. Odpowiedz sobie na pytania: jaki jest twój cel i horyzont inwestycyjny, jaka jest twoja tolerancja na spadki, na ile wolisz spekulacje a na ile pasywne inwestowanie etc.
No i przede wszystkim ogarnij podstawy: jakie są rodzaje ETFów, czym różni się ETF od CTF.
Tutaj masz linka do
  • Odpowiedz
@Reverse: @Jamniki2 Jamnik dobrze gada, ale tam dźwignia jest zaledwie 1:2 (takie tqq już jest bardziej ryzykowne). Jeśli nie ma na tym swapów, to zawsze możesz się rozlewarować do 1:1 i trzymać. Pytanie, czy kontrakt cfd wygaśnie po roku (ale możesz wtedy po prostu rolować). Jak interesuje cie trzymanie do emerytury to na pewno lepiej zwykły etf na rynku zakupić, zawsze to prawdziwy papier a nie jakiś kontrakt u
  • Odpowiedz