Wpis z mikrobloga

@KarnetNaGlony:

Widać dla niektórych wcale nie trzeba obejrzeć reklamy by mogli prowadzić narrację. Skupcie się na słuchaniu ze zrozumieniem, bo widzę po wykopie, że czytanie z rozumieniem od dawna przerasta to może chociaż tutaj nadrobicie.

Słowo klucz "na emeryturze".
Jak dalej nie wiecie o co chodzi, to łatwo się skapnąć skąd jesteście.
  • Odpowiedz
  • 6
@KarnetNaGlony reklama jak reklama, lata mi to. Natomiast faceci żyją krócej, pracują dłużej, na emeryturę przechodzą później, pobierają ją krócej albo w ogóle, z wprowadzonej niedługo emerytury wdowiej skorzystają w praktyce tylko kobiety. A ministra ds równości o zrównaniu wieku emerytalnego słyszeć nawet nie chce. Mnie w tej sytuacji nie jest do śmiechu, słaby temat do heheszków po prostu.
  • Odpowiedz
a potem sami pójdą #!$%@?ć motorkiem 200 km/h lub skakać na główkę do rzeki ( ͡º ͜ʖ͡º)


@JackDaniels: albo #!$%@?ć w niebezpiecznych zawodach, żeby utrzymać siebie i witaminki na emeryturze xD
  • Odpowiedz
@KarnetNaGlony Ja proponuję w takim razie taką reklamę.

Magazyn. Jakaś kobieta próbuje udźwignąć ciężkie pudło. Obok niej z takimi samymi pudłami śmigają jej koledzy z pracy. Kobieta przechodzi parę kroków z trudem, traci równowagę i wywala się na pysk, po czym spada na nią 20 innych pudeł.

Narrator: "Właśnie dlatego kobiety zarabiają mniej".

"Kampania społeczna finansowana ze środków Funduszy Europejskich".
  • Odpowiedz
potem odpalam reklamę i widzę nawiązanie do memicznego obrazka, który lata po internecie i bawi od dawna xD


@liga: @KarnetNaGlony @JackDaniels no tak jakby, każdy też opowiada kawały albo przesyła memy o Żydach czy murzynach, a jednak jeśli jakaś korporacja czy instytucja zrobi to formalnie, słusznie powinno to oburzyć.

Pozwolę sobie zacytować swojego znajomego (chociaż nie leży mi ta
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac:

Statystyki mówią jasno: mężczyźni w Polsce umierają przedwcześnie głównie z powodu samobójstw

statystyki tego nie mówią. na pewno nie w tej kolejności.
GUS podaje, że w 2021 roku najczęstszymi przyczynami zgonów mężczyzn były:
choroby
  • Odpowiedz
@KarnetNaGlony: Nie wiem czy żartowanie z tego, że faceci padają trupem bo są bardziej przepracowani w Polskołchozie, jest odpowiednim tematem na żartobliwe reklamy. Ogólnie wyśmiewanie mężczyzn to częsty i podręcznikowy element strategii komunikacyjnej w marketingu zorientowanym na kobiecy target. Normalnie by mnie to je*ało ale odkąd środowiska femi czepiają się w dyskursie niemal wszystkiego co dotyczy mężczyzn, wspieram kontr-działanie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@KarnetNaGlony no nie wiem, ktoś sugeruje, że kobiety żyją dłużej, bo faceci są nieodpowiedzialni i dorzuca do tego drażliwy temat dyskryminacji ze względu na płeć w temacie wieku emerytalnego, co jest bardzo bolesne dla mężczyzn? Na długość życia prawdopodobnie w dużej mierze wpływa fakt, że kobieta może zacząć odpoczywać 5 lat wcześniej niż mężczyzna.

Co innego jak memujesz ty a co innego jak memuje wielka korporacja. Ciekawe czy gdyby mBank zrobił
  • Odpowiedz
@KarnetNaGlony: jak zobaczylem furie wykopkow to myslalem ze mbank cos na prawde #!$%@?, ale to przeciez nawet nie jest woke XD taka reklama przeszla by bez echa 5, 10, czy 20 lat temu, ale tym #!$%@? sie styki przepalily i szukaja wszedzie lgbt, woke i mizoandrii i cuckoldow Xd
  • Odpowiedz