Wpis z mikrobloga

Na wikend planuje pomalować ściany w pokoju, oczywiście jak prawdziwy polak wszystkim zajmę się sam a jak coś s-------ę to będę marudził na wykopie.

Z tego co ogarniam potrzebuje taśmę malarską, wałek, podstawkę do wałka i farbę tak by pomalować wszystko dwa razy.

Coś pominąłem? Jaką farbę warto kupić?

#farba #remont #malowanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@K-S-: wez folie moze jakas aby zabezpieczyć dobrze podłogę czy okna(aby pozniej nie myc i nie skrobac). A wiesz jakie kolory chcesz? Mozesz kupić próbniki pomalowac nimi sciane(kawalek) i zobaczysz czy będzie Ci odpowiadać
  • Odpowiedz
@K-S-: i reklamówkę żeby założyć na podstawkę :D potem wypierdzielasz reklamówkę, a podstawka czysta, tylko popluj, albo pryśnij wodą pod reklamówkę żeby się trzymała podstawki jak będziesz namaczał wałek, a od spodu przyklej taśmą żeby się nie przesuwała.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@josan: Z kolorem właśnie nie wiem, teraz jest taki bardzo jasny żółty niemal że biały. I myślę żeby kupić taki ale niebieski.
  • Odpowiedz
@K-S-: matowe farby ukrywają nierówności ściany. Przyda ci się kijek (albo lepiej listewka) do wymieszania farby przed użyciem.
Nie maluj aż rozetrzesz większość produktu, zostają brzydkie smugi. Na wałku ma być ok. 30-75% farby (ze 100% możliwych do upchnięcia), wałek ma się gładko kręcić (jak się ślizga, to farby jest za dużo). Chyba najłatwiej jest malować na kształt +, ok. 10 sekund rolowania, namaczasz wałek farbą, ściągasz nadmiar w korytku,
  • Odpowiedz