Wpis z mikrobloga

Jestem pod wrażeniem dominacji USA na igrzyskach. W czym tkwi ich sekret, że zdobywają tak dużo medali? Opracowany tajny system szkolen? Masa kasy włożona w rozwój? Mentalność zwycięzców? Specjalny doping?

Może znacie jakiś film, dokument, który mówi coś więcej o kadrze USA? Chętnie obejrzę

#paryz2024
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FajnyTypek tam paradoksalnie w liceach jest większy kult sportu (wiem wiem nie widać tego po większości obywateli). Masz do wyboru do koloru, różne dyscypliny, które możesz uprawiać a jeśli odnosisz jakieś wyniki to możesz liczyć na różne przywileje. Dodatkowo tam najlepsi sportowcy, nawet z niszowych sportów, mogą liczyć na masę sponsorów i dobrze im się żyje.
  • Odpowiedz
@FajnyTypek: Mentalność zwycięzców to mają raczej ludzie z UE. Gdyby nawet bez Wielkiej Brytanie podliczyć klasyfikację medalową łącznie to na tych i na każdych innych igrzyskach sportowcy z UE r-----------ą wszystkie inne mocarstwa bez mydła ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@FajnyTypek: Przede wszystkim bardzo mocna i selektywna konkurencja wewnątrzkrajowa. W większości dyscyplin olimpijskich masz różnego rodzaju rozgrywki pokroju NCAA, które są bardzo prestiżowe i na które idzie konkretna kasa. Żeby móc odnosić tam sukcesy trzeba być już na tym poziomie kozakiem i tacy zawodnicy są rzeczywiście przygotowani do rywalizacji globalnej. Do tego dochodzi kwestia ich mentalności
  • Odpowiedz
@FajnyTypek: Duża liczba ludności (333 milionów) + tam w ichniejszych liceach po prostu opłaca się być sportowcem.
@dejwis: Mają większy potencjał ludnościowy, ale dobrze go również wykorzystują, można mieć ludzi w opór, ale może być problem, jak chociażby w Indiach.
  • Odpowiedz