Wpis z mikrobloga

Oliwer Wdowik, 22 lata: Jedzie na Igrzyska bawić się i cieszyć imprezą, dlatego odpada w kwalifikacjach biegu na 100m z najgorszym wynikiem w historii tej dyscypliny na zawodach. Zapamiętamy go za jedno głupie zdanie w wywiadzie.

Julia Szeremeta, 20 la: Jedzie na Igrzyska i totalnie niespodziewanie dochodzi do finału boksu - przechodzi do historii polskiego sportu. Widać po niej jak bardzo się cieszy z swojego osiągnięcia i idzie po złoto. Zapamiętamy ją za osiągnięcia.

Tym się różnią turyści olimpijscy od sportowców.

#paryz2024
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@winsxspl: Wsm to jak sobie pomyślę, to faktycznie w tym pokoleniu koniec lat 90 początek 2000 jest sporo Julek. Sam znam co najmniej kilka. U mnie w podbazie w klasie były ze trzy. Pamiętam je dobrze, bo się trzymały razem i było to dosyć zabawne.
  • Odpowiedz
@Andrzej_Buzdygan: 97 jestem, ale na żadną Julkę nie trafiłem w klasie. W równoległych było pełno, ale moje wszystkie klasy się jakoś uchroniły. Aleksandr, Karolin i Natalek mógłbym za to policzyć na kilku rękach, bo dwie to za mało.
A u chłopa to pełno Mateuszów i Michałów, Sebastiana żadnego nie było XD

A jak doliczając jeszcze 2 kierunki studiów, to zawsze w każdej była Olka, zawsze. Podbaza, gimbaza, liceum, licencjat, magisterka.
  • Odpowiedz
@Andrzej_Buzdygan: nie chcę bronić typa, bo jego wypowiedź była żenująca, ale to zupełnie inna bajka. Jest gigantyczna dysproporcja w liczbie kobiet uprawiających boks i to w 1 kategorii wagowej vs mężczyzn biegających sprint. No i zawsze jest szansa komuś spuścić w------l, a jak nie biegasz poniżej jakiegoś czasu w sprincie to się zesrasz a nic nie zdziałasz. Możesz co najwyżej walczyć o życiówkę, z---------ć na treningach i liczyć że nastąpi
  • Odpowiedz
@Zakrentas: tu nie chodzi o medal tylko o nastawienie. skoro miał kontuzję, to po kiego grzyba się tam pchał i potem jeszcze dawał taką wypowiedź? trochę to żałosne po prostu było. nie oczekiwałem, że prześcignie jamajczyków czy amerykanów, ale sama rywalizacja to już dużo. a nie położenie lachy i wycieczka żeby się bawić i cieszyć. xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Andrzej_Buzdygan Co prawda Julka też w wywiadach mówi,. że ona tam się dobrze bawi ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ale jeżeli przy tym dochodzisz do finału, a nie dajesz kompromitujący występ, to nikt ci takich słów nie wypomni. To są te tzw. detale.
  • Odpowiedz
@Andrzej_Buzdygan: miał profity ze startu na olimpiadzie. Chociażby stypendium za kwalifikację olimpijską. I w umowie stypendialnej zobowiązał się do startu w Paryżu. Poza tym nagrody, rzeczy od sponsorów, wyprawka od Adidasa itd. Nikt z tego nie zrezygnuje dobrowolnie przecież, nawet jak wie, że nie jest w życiowej formie. To, czy się skompromitował w wywiadzie to inna sprawa.
  • Odpowiedz