Wpis z mikrobloga

Kupiłem w 2021 i 2022 trochę Bitcoina i Ethereum i nie zgłaszałem tego nigdzie w PIT, również jeszcze nie dokonywałem żadnej sprzedaży z zysykiem. Czy jestem w stanie złożyć czynny żal za pominięcie złożenia podatku? Ktoś miał może podobne, jak wygląda taka procedura?

#bitcoin #ethereum #podatki #kryptowaluty
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ostryw: No ale za dany rok podatkowy muszę chyba zgłosić że zakup był dokonany za tyle i tyle, żeby urząd wiedział jaki podatek od ewentualnego zysku jak sprzedam mam zapłacić, to chyba działa trochę inaczej niż w przypadku np. akcji itp itd
  • Odpowiedz
@assninja: Przecież na giełdę nie wpłacał im gotówki z ręki do ręki tylko przelewem/kartą. Więc Urząd Skarbowy dobrze wie ile ma pieniędzy i skąd. Możliwości "obserwowania" osób fizycznych znacząco się w ostatnich latach powiększyły. Nie oznacza to jednak tego, że jest na celowniku US. Jeżeli ma jakąś "lewą" kasę, np. zarobił przelewem, ale nie zapłacił podatku to wtedy to co piszesz może mieć sens. W przypadku gdy ktoś kupi za
  • Odpowiedz
@assninja: ale przecież US podajesz tylko łączne kwoty w PLN za dany rok. US nie wie ile i czego dokładnie kupiłeś dopóki nie zrobi kontroli. A ile dokładnie masz btc na dany moment i tak nigdy nie wie. Co do rejestracji posiadania to chyba nie ma szans. Teraz jest tak jak przy złocie - kupujesz na dowodzik
  • Odpowiedz