Wpis z mikrobloga

  • 71
No i tak to człowiek się stresuje, zamartwia jedną robotą, a w tym samym czasie chłop co ma naturalny luz i w------e na wszystko siorbie sobie 2-3 albo i więcej etatów i trzepie hajsy...


@4mmc-enjoyer: generalnie większość ludzi ma taką blokadę z czasów dzieciństwa/szkoły, że trzeba się starać i to jest ważna wartość sama w sobie. W przeciwnym wypadku jest stres i syndrom oszusta.
  • Odpowiedz
  • 56
@4mmc-enjoyer @programistalvlhard @Saly @4mmc-enjoyer

A to nie jest tak, że op patrzy tylko na te przyklady ludzi, ktorym sie udalo?
Ale ja slyszalme o przypadkach ze np. jedna osoba tak zrobila, a potem wyszlo szambo bo nagle w tym i w drugim projekcie bylo wiecej roboty. Osoba nie ogarniala wszystkiego co sie dzieje bo nie byla na wszystkich spotkankach, co finalnie poskutkowalo tym ze obie jej podziekowaly za
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: jak ktoś kto nie powinien skapnie się ze masz dwa etaty to najpewniej da Ci ultimatum, albo zwalniasz się tam, albo tu. Nie pójdziesz do więzienia za to że z----------z na dwa etaty. Maks co możesz stracić to jedna robotę.
  • Odpowiedz
  • 0
@Milo900: no bo przykładów gdzie to nie pykło po prostu nie znam, nie znam ani jednej osoby, która byłaby na kilku etatach i dostałaby po dupie
@Hmrogrz niby tak, ale jednak większość osób czuje strach przed przypałem :/
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer
No tak, ale kto sie bedzie chwalil w towarzystwie ze go firmy pogoniły, że tak zrobil?
To tak samo jak ludzie podniecaja sie ile to lekarze nie zarabiają, ale malo kto wie ile ludzi sie nie dostaje na te studia albo nie koncza tych studiow, gdzie poszlo kilka lat zycia i kilkadziesiat tysiecy zlotych.
Po prostu nie ma sie czym chwalic wiec ludzie o tym nie mowia.
  • Odpowiedz
A to nie jest tak, że op patrzy tylko na te przyklady ludzi, ktorym sie udalo?

co finalnie poskutkowalo tym ze obie jej podziekowaly za wspolprace


@Milo900: to dalej brzmi jak blokada o której pisałem. Co z tego, że cię wywalą? Sumarycznie i praca na kilka etatów jest bezpieczniejsza, bo zarobisz więcej hajsu przez to twój komfort finansowy jest większy.
  • Odpowiedz
@trustME: kolo 90 netto msc
@Milo900 dlatego szukasz 2 projektu dopiero jak wiesz ze bazowy projekt daje Ci taki komfort ze na lajcie ogarniasz dwa. Jak nie dajesz rady to uciekasz z projektu ktory Ci sie nie podoba i zostajesz na jednym,
@Hmrogrz otoz to :) w najlepszym wypadkow twoje zarobki wzrosna o 100% albo wiecej, w najgorszym po prostu nie bedziesz pracowac na 2
  • Odpowiedz
@programistalvlhard: 90 netto? to masz średnio po 45k z każdego joba? to co Ty robisz? to nie są stawki które łatwo złapać, a co dopiero 2 joby

jedno co mnie blokuje to widoczność na linkedin - mam dość publiczny profil i nie wiem jak to ogarnąć żeby drugi projekt łyknął
  • Odpowiedz
@trustME: jednego joba zlapalem jeszcze ze stawkami covidowymi za euro dla zachodniego klienta, drugiego za troche mniej tez dla zachodniego klienta ale przez polskiego posrednika. Senior Data Engineer - Databricks - specjalizacja w migracji legacy projektow na nowoczesne rozwiazania lakehouse (malo ludzi w tym robi chociaz z czasem pewnie bedzie wiecej :D )
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: u mnie w robocie w ciagu 2 lat złapaliśmy 4 takich agentów. Po dwóch pierwszych wyrobiliśmy pattern na sprawdzanie tego i narazie dziala. Mamy podejrzenia co do jeszcze jednego typa, ale jest na tyle sprytny, ze jak go zaczynamy sprawdzać to zaczyna normalnie pracować.
  • Odpowiedz
u mnie w robocie w ciagu 2 lat złapaliśmy 4 takich agentów. Po dwóch pierwszych wyrobiliśmy pattern na sprawdzanie tego i narazie dziala. Mamy podejrzenia co do jeszcze jednego typa, ale jest na tyle sprytny, ze jak go zaczynamy sprawdzać to zaczyna normalnie pracować.


@kab_anos: ciekawe. Chętnie usłyszę, bo mam takich 2 agentów, których mocno podejrzewam że robią na dwa baty, ale cięzko mi to udowodnić
  • Odpowiedz
@trustME: Nie mam wpisanych jobow nigdzie :) Mam poprostu nazwe dzialanosci gospodarczej i tyle. Jak ktos bedzie pytac to nie mam problemu z opisaniem projektow ale nazw klientow nie moge podac. Tak naprawde jak beda chcieli Cie zatrudnic to nikt na to nie patrzy. Ziomek robi 3 joby (PowerBI) i wyciaga jakies 110k msc :P Na rozmowie zawsze mozna cos wymyslic a jak beda dopytywac to mowisz ze to nie
  • Odpowiedz