Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jestem policjantem więc nie zarabiam jakichś kokosów :( 6k netto + premie
Mam 31 lat udało mi się odłożyć 250 000zł mam mieszkanie w spadku po babci odziedziczone i nie chcę innego.
Ale do senda mówi się że żyje się dla marzeń moim od 2016r kiedy tylko zadebiutowało było Porsche Panamera i gdy teraz już mnie stać na początkowe roczniki mam ogromny dylemat czy kupić czy nie.
Kasę odkładam od 2015r i z jednej strony mam tak silne pragnienie tego auta a z drugiej jak sobie pomyślę że jestem tylko zwykłym policjantem i mogę być dziwnie postrzeganiy wśród kolegów i sąsiadów z osiedla jak sobie je kupię a dwa że "oddam" tyle ciężkiej pracy tyle interwencji tyle nieprzespanych nocy, tyle trudu ,tyle ślęczenia nad papierami,tyle traum,tyle złych widoków,tyle wyzwisk ile słyszałem w swoim kierunku,tyle znoszenia presji "Niemcom" za autko...
Jeżdżę teraz BMW E92 i jestem zadowolony..
Sam już nie wiem dlatego pytam wykopków haha
Też nie mam za bardzo pomysłu co innego mógłbym kupić bo nie mam za bardzo potrzeb ani innych marzeń,co chciałem mieć typu telewizor 4k 65', wygodny materac, słuchawki z ANC, telefon,Garmina, Zippro Notus,dji mini 3pro,etc to już mam.

#porsche #samochody #motoryzacja #ankieta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Kupić Panamerę?

  • Oczywiście, marzenia trzeba realizować. 38.1% (126)
  • Bez jaj,NIEEE SZKODA KASY 61.9% (205)

Oddanych głosów: 331

  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jestes na tyle ograniczony, ze nie wiesz po co zarabiasz pieniadze? Nazwalbys siebie doroslym czlowiekiem?

Czy dzieckiem, ktore chce kupic zabawke?


@mirko_anonim: xD nie pasuje Ci wybór Opa i tak surowo oceniasz? Do tego boisz się podpisać własnym nickiem, ha tfu na ciebie xD
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: moim zdaniem na 31 lat to chcesz kupić to auto żeby myśleć o sobie lepiej. Krótko mówiąc chcesz czuć że możesz ruchać lepsze laski. Kup sobie alfe giulie która też jest fajna a nie tak droga i nie idź tak w konsumpcjonizm. IMO nie stać Cię nawet na nią bo jesteś jak 90% nas biednymi polakami co zobaczyli troche nieba bo zarabiają 50k eur rocznie


tyle ciężkiej pracy tyle interwencji tyle nieprzespanych nocy, tyle trudu ,tyle ślęczenia nad papierami,tyle traum,tyle złych widoków,tyle
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 2
Anonim (nie OP):

marzenia trzeba spełniać


@Szkodnik1: no chlopie trzeba. Chcesz auto prezesa - zostan prezesem. Tak sie spelnia marzenia, a nie kupuje bitego gruza ala luxury z czwartej reki wyadajac na to 10 lat pracy, gdzie podstawowy serwis to twoja
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: kupić to jedno a utrzymać drugie. W segmencie premium wszystkie serwisy cena x5 a może i więcej. Ja bym za to 250 tys. założył jakąś średnio wymagającą działalność (na siebie lub kogoś z rodziny/znajomych) i jeśli by fajnie ruszyła to wziąłbym takie auto w leasing.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Mirek powiem tak. Nie rób tego. Zrób sobie najem, spełnij marzenie "na chwilę", ale oszczędności zostaw lub zainwestuj. Auto o tej wartości to są już wyższe koszty utrzymania. Wydasz kasę na Porshe i co dalej? Wydasz na podstawowy serwis całą wypłatę co roku? Podobnie z ubezpieczeniem i benzyną (to auto co pali jak smok za swoje osiągi).
  • Odpowiedz