Wpis z mikrobloga

#warszawa #kiciochpyta #podroze #zwiedzanie #mazowieckie

Wybieram się na wycieczkę z Tatełe do Warszawy sob/ndz (17-18 sierpnia) z jednym noclegiem. Mamy zameldowanie w holetu Metropol, 200m od pałacu kultury. Mam nadzieję, że będą miejsca parkingowe wolne pod hotelem, na google maps parking miejski w tym miejscu wygląda na całkiem przestronny, a z tego, co czytałem wynika, że w weekendy nie trzeba płacić za parkowanie.

Jakie miejsca zwiedzić przez te dwa dni, co Mirki polecają, nie wyłączając polecajek dot. najbardziej oczywistych miejsc typu pałac kultury itd. Nigdy nie byłem w Warszawie (ʘʘ)
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nightwalk: jak wchodzisz do autobusu/tramwaju/metra to nie zapomnij powiedzieć głośno dzień dobry innym pasażerom - czasem razi brak kultury u przyjezdnych
  • Odpowiedz
@Nightwalk: weź ojczulka do muzeum pieniądza za free. Tylko idź na otwarcie bo potem kolejka że ho ho
I można się przejść w okolice ronda ONZ popatrzeć na fajne zagłębie wieżowców jak logos to interesuje
  • Odpowiedz
@Nightwalk: a z miejsc to Muzeum Powstania Warszawskiego, Stare Miasto + Zamek, Łazienki Królewskie, PKiN, deptak po lewej stronie Wisły. może otworzyli już taras widokowy na Varso?
  • Odpowiedz
@Nightwalk: weź go na Starą Pragę jedyna możliwość zobaczyć jak miasto kiedyś wyglądało. Z nieoczywistych miejsc Fabryka Norblina, Elektrownia Powiśle, spacer po Saskiej Kępie a w sumie to 2 dni to cholernie mało.
  • Odpowiedz