Wpis z mikrobloga

Minął 43. (z 73) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 3 wypadki śmiertelne w których zginęły 3 osoby.

212 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
230 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
32 osoby zmarły w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 244 wypadkach zginęły w sumie 262 osoby.

W poprzednim roku statystyki po 43. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
5 wypadków / 5 ofiar śmiertelnych w ciągu ostatniej doby
240 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
255 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
297 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
13.086 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

66 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby co daje
3.054 wypadki drogowe od początku wakacji

73 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
3.471 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
3 utonięcia w ciągu ostatniej doby
119 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 43. (z 73) dzień wakacji. 

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 3 wyp...

źródło: 1-411243-56

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 89
Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara:
.

1. Lubelskie. Wypadek na niestrzeżonym przejeździe na ul. Letniskowej w Lublinie. Kierujący samochodem osobowym marki ford z nieznanych przyczyn zjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy wprost pod jadącą lokomotywę Gama Marathon 111Ed firmy Rail Capital Partners. Po zderzeniu lokomotywa ciągnęła zniszczoną osobówkę przez kilkaset metrów. Kierowca samochodu osobowego zginął na miejscu. Przejazd kolejowy na którym doszło do wypadku posiada sygnalizację świetlną i posiada odpowiednie oznakowanie, w tym znaki STOP.
2. Dolnośląskie. Wypadek na DK 94 nieopodal Prochowic. Kierowca samochodu dostawczego z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni. Auto zderzyło się czołowo z jadącą z naprzeciwka ciężarówką. Kierowca samochodu dostawczego zginął na miejscu. Kierowca auta ciężarowego został przewieziony do szpitala.
3. Lubuskie. Wypadek w rejonie wsi Łegowo koło Sulechowa. Kierujący pojazdem marki Opel jechał z Sulechowa w kierunku Łęgowa. Nagle z nieznanych przyczyn wypadł z trasy. Następnie osobówka z impetem uderzyła w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżowała jedna osoba. 70-letni kierowca był nieprzytomny i uwięziony w roztrzaskanym pojeździe. Niestety jego życia nie udało się uratować. Zginął na miejscu.
Salido - Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara:
.

1. Lubelskie. Wypadek...

źródło: 350-248077_g-1024x708

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 20
Liczba wypadków liczona tylko ze świecących kropek - policja czasem dorzuca inne do ogólnej puli.

Wypadki - łącznie 212 po 43. dniu wakacji

W. mazowieckie 31
W. wielkopolskie 22
  • Odpowiedz
@Salido zastanawiam się dlaczego ludzie tak nieodpowiedzialnie zachowują się na przejazdach kolejowych. Ja zawsze zwalniam i patrzę na dwie strony jak przejeżdżam przez tory nawet jeśli są rogatki.
  • Odpowiedz
Dodatkowo:


01. Łódzkie. Wypadek na Starym Widzewie w Łodzi przy ul. Nawrot.


@Salido: Kolejny zawodowy kierowca.

Jak informuje prokuratura, 43-letni kierowca nie miał uprawnień do kierowania samochodem.
  • Odpowiedz
@Leotard00: Ja tak samo, jak przejeżdżam, nawet przez strzeżony to się boję. Mam taki lęk głęboko we mnie, że jednak nie zauważę pociągu. Najgorzej jak przejazd nie jest pod kątem prostym, wtedy się rozglądam dużo dokladniej
  • Odpowiedz
Przejazd kolejowy na którym doszło do wypadku posiada sygnalizację świetlną i posiada odpowiednie oznakowanie, w tym znaki STOP.


@Salido: oznakowanie ma, owszem, ale często ta sygnalizacja jest #!$%@?...
  • Odpowiedz
  • 9
@Leotard00 czasem gdzieś na wsiach są przejazdy kolejowe ze stopem, gdzie od kilkunastu lat żaden pociąg nie przejechał, myślę, że przez to niektórzy kierowcy tracą czujność
  • Odpowiedz
@PeterWeiss: Oj tam, takie "stopy" i inne czerwone lampy, to tylko tak dla picu-luźne sugestie, normalny kierowca #!$%@? się na tory bez czymanki.
  • Odpowiedz
@sierramikebravo: ja np. na skrzyżowaniu, nawet ze strzałką na sygnalizatorze, rozglądam się naokoło przy zielonym świetle, dobry nawyk. A o torach nie wspomnę
@KokiX u mnie całkiem ruchliwy przejazd na wiosce miał znak STOP i rogatki, ostatnio #!$%@? rogatki i ten znak i są aby światełka xD ciekawe czym się kierowali
  • Odpowiedz