Wpis z mikrobloga

Próbuje porzucić tego żałosnego windowsa, który po uruchomieniu robi mi z laptopa kaloryfer ale linux mi tego nie ułatwia:
1. Brak sterowników dla wbudowanego modemu LTE
2. Wbudowany moduł bluetooth nie łączy mi się z myszką
3. Bateria trzyma o połowę krócej niż na windowsie.
4. Ustawiłem na windowsie ładowanie baterii do 80% i na linuxie mam tak samo i teraz nie mogę tego nie zmienić :D

Czy to tylko bolączki Minta? Inne distro mogę się lepiej sprawdzić?

#windows #linux #linuxmint #komputery
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@rtp_diov: /sys/class/powersupply/BAT0/chargestartthreshold
i
sys/class/power
supply/BAT0/chargestopthreshold

coś sobie chat gpt nie radzi z
  • Odpowiedz
@deeuss: wszystko zrobiłeś okej. Teraz aby skrypt zadziałał trzeba w /etc/sudoers skonfigurować abyś mógł przez sudo bez hasła ten skrypt wywołać albo dla ułatwienia zapytaj chatgpt jak na tym ustawić suid i zmienić bezpiecznie uprawnienia aby zwykły user miał read only i wykonywanie only bez write. To będzie prostsze bez sudo. W razie czego możesz podać ten skrypt wyżej do chatgpt oraz wkleić mu to o czym pisze będzie wiedział
  • Odpowiedz
@deeuss: Może zainwestuj w lepszego procka w laptopie z dobrym chłodzeniem? Mnie to wkurzało, przeszedłem na Macbooka Pro, teraz wróciłem do windowsa kupując wersję z porządnym prockiem i dobrym chłodzeniem, włącza się gdy jest naprawdę obciążony
  • Odpowiedz
  • 0
@9866666: Ja na tym windowsie nic takiego nie robiłem, podczas oglądania yt komp się robił gorący. Natomiast na linuxie mam odpalone 2 okna firefoxa na 2 pulpitach wirtualnych, na każdym po kilka kart, dodatkowo signal na 3 pulpicie, inkscape i obudowa jest dosłownie letnia, ani razu na linuxie nie włączył mi się wentylator. Do windowsa już nie wrócę, jak będę bogaty to jabłko kupię.
  • Odpowiedz
ale zrobiłem taki skrypt


@deeuss: Ten skrypt nie zadziała, wywołujesz echo z uprawnieniami roota przez sudo a następnie próbujesz to przekierować do systemowego pliku jako zwykły użytkownik. W takim celu powinno się użyć komendy tee, albo cały skrypt wykonywać z uprawnieniami roota.
  • Odpowiedz