Wpis z mikrobloga

Próbuje porzucić tego żałosnego windowsa, który po uruchomieniu robi mi z laptopa kaloryfer ale linux mi tego nie ułatwia:
1. Brak sterowników dla wbudowanego modemu LTE
2. Wbudowany moduł bluetooth nie łączy mi się z myszką
3. Bateria trzyma o połowę krócej niż na windowsie.
4. Ustawiłem na windowsie ładowanie baterii do 80% i na linuxie mam tak samo i teraz nie mogę tego nie zmienić :D

Czy to tylko bolączki Minta? Inne distro mogę się lepiej sprawdzić?

#windows #linux #linuxmint #komputery
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@deeuss:
4. Działa dokładnie tak jak powinno. Limit ładowania jest na poziomie firmware. Byłoby bez sensu gdyby to działało na poziomie systemu, bo wyłączony laptop by się ładował do 100%. Z poziomu Linuxa też można to zmieniać. Plasma ma to normalnie w ustawieniach.
  • Odpowiedz
  • 0
@jar-mitryn: sam jestem zdziwiony, na windzie procek tak grzeje przy samej przeglądarce, że wentylator nie wyrabia, a na mincie 10% cpu i chłodny lapek, a bateria leci.
  • Odpowiedz
2. Wbudowany moduł bluetooth nie łączy mi się z myszką


@deeuss: Jeśli masz ją sparowaną pod Windowsem to tu jest problem
Bt tak działa że problemem jest 2 razy sparować tych samych urządzeń pod 2 systemami operacyjnymi
  • Odpowiedz
Ustawiłem na windowsie ładowanie baterii do 80% i na linuxie mam tak samo i teraz nie mogę tego nie zmienić

@deeuss: masz laptop Lenovo? Linux ma moduł na lenovo do ustawiania tego tylko trzeba znać konkretny model lapka
  • Odpowiedz
  • 0
@rtp_diov: Tak, thinkpad x13. Chat gpt pomógł, trzeba było zmienić wartości progowe w plikach. Gdzie mogę znaleźć ten moduł? Nie chce mi się za każdym razem grzebać w terminalu jak będę chciał naładować go do pełna.
  • Odpowiedz
Chat gpt pomógł, trzeba było zmienić wartości progowe w plikach


@deeuss: w jakich konkretnie plikach? Tych zaczynających się od /proc ?

Gdzie mogę znaleźć ten moduł? Nie chce mi się za każdym razem grzebać w terminalu jak będę chciał naładować go do pełna.

@deeuss: jeżeli odpowiedź na te pytanie wyżej co zadałem brzmi "tak" to ten moduł już się automatycznie załadował dlatego Ci to wogole zadziałało. jeżeli nie
  • Odpowiedz