Wpis z mikrobloga

Uuznałem, że zanim się zdecyduję na #budowadomu to chcę sobie wylistować wszelkie roboty krok po kroku z adnotacją którą z nich mogę wykonać samemu lub nie*. Bazując na filmikach @ProgramistaNaBudowie i własnej pobieżnej wiedzy/researchu rozpocząłem listowanie prac potrzebnych do osiągnięcia stanu zero - docelowo przygotowuję notatki dla pozostałych etapów. Na razie mocno ogólnie - zadanie i krótki komentarz - do każdej pracy dodam potem dla siebie odpowiednie notatki w arkuszu i będę się tym sugerował przy kosztorysie (baaardzo dużo researchu by zrobić to dobrze). Nie przedłużając, wrzucam to na wykop w celu tego, by ktoś wyśmiał moje notatki i skonfrontował.

Założyłem scenariusz z płytą fundamentową.

*chciałbym budować metodą gospodarczą. Działkę mam blisko, sporo czasu po robocie, nie spieszy mi się z wyprowadzką, zarabiam nieźle, ale nie na tyle bym chciał bulić 1k dniówki na fachowców, do których nie mam zaufania. Wolę samemu zrobić co mogę, s-------ć, poprawić i się nauczyć na przyszłość niż być zależnym od fachowców w przyszłości

#nieruchomosci
kawalerka15k - Uuznałem, że zanim się zdecyduję na #budowadomu to chcę sobie wylistow...

źródło: Screenshot 2024-08-02 150217

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wolę samemu zrobić co mogę, s-------ć, poprawić i się nauczyć na przyszłość niż być zależnym od fachowców w przyszłości.


@kawalerka15k: Szanuję podejście. Dość niespotykane dzisiaj (stad takie odklejone ceny za usługi)
  • Odpowiedz
@kawalerka15k: Rozumiem że dziennik budowy chcesz sam ogarniać? Ogólnie jak masz ogarniętego kierownika/projektanta to oni te początkowe usługi z twojej listy ogarną sami (i to szybciej bo jednak inaczej wygląda rozmowa jak wniosek o wz czy pnb składa koleżanka pani grażynki starszej inspektor niż jakiś nołnejm)
  • Odpowiedz
  • 0
@WielkiPowrut88: > dziennik budowy chcesz sam ogarniać

Tu zobaczymy. Ogólnie jeśli chodzi o kierownika budowy to zobaczę, znajomy rodziców to ogarnięty architekt i kierownik budowy w jednym i na pewno do niego uderzę w tych tematach (zapewne także z projektem domu), ale co wyjdzie zobaczymy. Te formalności/projekt domu potraktowałem po macoszemu, głównie się chciałem skupić na samych pracach manualnych a te rzeczy sobie wylistowałem, by nie zapomnieć.
  • Odpowiedz
Przygotowanie wszelkich akcesoriów pod budowę

Nie wiem co masz na myśli, ale jeżeli narzędzia, to kupuj je na bieżąco, a nie do przodu. Nie ma co na tym etapie magazynować rzeczy, które przydadzą się za rok czy dwa.

Przygotowanie wychodka

Jak najbardziej!

Podłączenie
  • Odpowiedz
@kawalerka15k: Najpierw WZ jeśli nie ma MPZP, potem dokładnie zmierz działkę, a potem projekt. Już nie raz widziałem ananasów co pokupowali wymarzone projekty z katalogów, a potem zdziwienie, że albo plan/WZ nie pozwala na taki kształt lub ustawienie budynku albo dom się nie mieści na działce bo na co komu te ustawowe odstępy od granicy. I potem problem co zrobić ze stertą papieru za 5 tys. zł.
  • Odpowiedz
  • 0
Nie wiem co masz na myśli, ale jeżeli narzędzia, to kupuj je na bieżąco, a nie do przodu. Nie ma co na tym etapie magazynować rzeczy, które przydadzą się za rok czy dwa.


@ProgramistaNaBudowie: wrzuciłem zbiorczo zarówno narzędzia jak i m.in. konstrukcję jakichś rzeczy jak stół roboczy na Twoim filmiku o ile nie będę miał czegoś do skombinowania (takie rzeczy zostawię na dalszą część sporządzania notatek)

Jeśli masz studzienkę to ogarniesz temat bez problemu, jeśli nie to warto temat rozpocząć żeby się pojawiła, a na budowę śmiało możesz wodę dowozić w bańkach po 5 litrów w ilości wielu sztuk codziennie gdy jedziesz na budowę i składować ją w jakiejś beczce czy w tych zbiornikach po prostu. Też jak ci napada to będziesz miał. Nie potrzeba specjalnie dużo wody na
  • Odpowiedz