Wpis z mikrobloga

Da się jakoś ogarnąć te dropy fps w bf5? Przeciez to gra z 2018 roku a chodzi na moim sprzęcie jakby była jedna z nowszych produkcji. Co prawda nie mam jakiejś bestii bo to tylko i5-9400f z rx6600 więc budżetówka ale jednak wydaje mi się że powinno to lepiej działać. #battlefield #gry #komputery #battlefield5
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TadzioNorek: Co jak co, ale akurat seria BF miała dość spoko optymalizację (oprócz 2042 na premierę), więc porównaj z filmikiem co załączyłem. Pamiętam że u mnie w przypadku BFa dużą różnicę zrobiły ramy, bo samo przejście z single na dual dało coś ~ 15 fpsów.
Krs90 - @TadzioNorek: Co jak co, ale akurat seria BF miała dość spoko optymalizację (...
  • Odpowiedz
  • 0
@TadzioNorek na początek przed włączeniem gry optymalizacja systemu, wyłącznie zbędnych pierdół działających w tle, kllogacja, ptiorytetyzacja.

Jak nie pomoże to podkręcić Ram i lub uzupełnić do 32GB.

Jak nie pomoże to podkręcić procka o lub wymienić na 8700(k), 9700(k).
  • Odpowiedz
@TadzioNorek: @Krs90 @majk3l tu nie jest problem z wydajnościa bo jego sprzet wyciagnie w tej grze pewnie 100+, w bf5 jest duzy problem ze stutteringiem, w internecie sa dziesiatki poradników do tego, najlepiej sprawdz sobie jak Ci gra bedzie chodzic na directx 12/11
  • Odpowiedz
@artiom143 @majk3l @Krs90 mam 32gb ramu, tak jak kolega mówi głównie problem polega na przycinkach, chociaż wykorzystanie procka to 100%. Wiadomo że ze śledzeniem promieni nie będę miał ultra wydajności ale na ustawieniach średnich mi dalej laguje także średnio, obadam poradniki.
  • Odpowiedz
@TadzioNorek: mowie ci wpisz w google Battlefield 5 stuttering i szukaj rozwiazania, ja też to miałem, na nowym kompie tez to mam, mi pomogła zmiana w ustawieniach na direct 11 lub 12, nie pamietam juz
  • Odpowiedz