Wpis z mikrobloga

Kilka lat temu zarabiałem 500-1000zl dziennie. Fajnie było że nie musiałem kalkulować ani patrzeć na ceny tylko kupowałem co chciałem. Ale to tyle z zalet. Żeby mieć takie pieniądze trzeba zapieprzać po 10 godzin i nie masz życia. Więc finalnie nieważne ile zarabiasz i tak jesteś nikim a nawet gorzej niż ktoś kto zarabia połowę mniej. Według mnie to jest zakamuflowany przegryw bo niby masz kasę, drogie auto, dom ale nie masz życia. Teraz zarabiam mniej niż połowę tego ale pracuję 10 godzin... tygodniowo. Cały dzień robię co chcę. Mam ochotę na basen to idę. Mam ochotę pograć w kosza to idę. Mam ochotę leżeć cały dzień to leżę. Może muszę bardziej uważać z wydatkami ale życie jest na o wiele wiele wyższym poziomie. To nawet nie ma porównania. Dlatego jak masz możliwość to rzuć robotę. Podwyżki i duża wypłata to tylko złudzenie dobrego statusu społecznego. Bogaty jest ten kto ma czas.

#programista15k #pracbaza #oswiadczenie #przemyslenia #biznes #przegryw #wygryw
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NowyStaryMirek:

Przewartościowałeś swoje życie na takie jaki ci bardziej odpowiada. I owszem kto nie musi pracować i stać go na bardzo dużo z pewnością może poczuć się lepiej, ale nie rób już nic z logiki z nazywaniem się bogatym z tego powodu. Musisz uważać bardziej z wydatkami, nie jesteś bogaty. Jedyne co zrobiłeś to zamieniłeś stały dopływ kasy w zamian za czas, na mniejszy dopływ kasy w zamian za czas.
  • Odpowiedz
@NowyStaryMirek: Kasa to tylko narzędzie, wystarczy balansować, troche pracować troche korzystać. Rzucanie pracy to kiepska rada jesli zamierzasz neetować a potem musieć i tak wrócić do pracy. Fajnie ze możesz nie pracować, ale co z tego ze masz czas jak np. auto juz nie zmienisz jak sie zepsuje, nowego droższego hobby mieć nie mozesz? To co gadasz to tylko gadanka dla ludzi których potrzeby są niskie wiec mogą mieć mało
  • Odpowiedz
  • 0
@Liarek123 ja mam doświadczenie więc wiem co mówię. Dopóki musisz pracować to nie masz życia. I nie mówię tu o żadnych przerwach na 3 miesiące tylko całkowitemu porzuceniu pracy na etat bo jest to najgorsza pułapka w jaką można się dostać i w dodatku ludzie którzy w niej są będą mówić jak ty bo tego nie widzą.
  • Odpowiedz