Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci

Rynek nieruchów to trochę taka gra w gorące krzesła.
Grasz ty, twój stary, stary twojego starego....
Czyli walczysz o krzesła z ludźmi którzy zaczęli grać gdy ciebie jeszcze nie było w planach
Pokolenie wcześniejsze które już zdążyło usiąść na krześle (mieszkanie z przydziału wykupione od spółdzielni za 1zł, dom typu kostka postawiony ze szwagrem na działce ze spadku) bo byli przy krzesłach przed tobą.
Teraz ty musisz iść do pana młodego (deweloperuchy) i prosić z hajsem w zębach o dodatkowe krzesła do gry (nowe mieszkania), przy tym spełniać masę wymogów których nie było jak oni byli na twoim miejscu.
tymoteusz-klinkiewicz - #nieruchomosci 

Rynek nieruchów to trochę taka gra w gorące ...

źródło: image

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tymoteusz-klinkiewicz kiedyś już o tym pisałem, przestańcie się użalać nad sobą i #!$%@? o tych mieszkaniach za złotówkę. Najpierw pogadajcie jak wyglądała droga do własnego M ludzi, którzy urodzili się np w latach 50 lub 60. Ewentualnie z ich rodzicami… choć tych już niewielu. Otóż,
  • Odpowiedz
@tymoteusz-klinkiewicz teraz nie da się ze szwagrem czegoś wybudować? No tak, żeby mieć szwagra przydałaby się żona, która pracowałaby i dokładała się do kredytu. Mi singli marzących o czymś własnym wcale nie jest szkoda xD
  • Odpowiedz
Najpierw pogadajcie jak wyglądała droga do własnego M ludzi, którzy urodzili się np w latach 50 lub 60. Ewentualnie z ich rodzicami… choć tych już niewielu. Otóż,


@Chekatomba: Tak się składa, że moi rodzice wykupili mieszkanie spółdzielcze (które dostali wcześniej (w sensie w młodszym wieku), niż ja postawiłem chatę - byli po trzydziestce - aha, i za darmo). W 2009, zdaje się. Wzięli na to zwykły kredyt konsumpcyjny, niewielki zresztą,
  • Odpowiedz
@Flutter_M_Shydale bo wspomniane były poprzednie pokolenia. Moi rodzice dostali przydział mieszkania po ślubie. Never happend, że byle jaki singiel ze słabą pensją mógł sobie pozwolić na mieszkanie.
  • Odpowiedz
dom typu kostka postawiony ze szwagrem na działce ze spadku)


@tymoteusz-klinkiewicz: czyli dokonali tego albo w gospodarce niedoboru lat '80, albo w piekle przemian ustrojowych, czyli bezrobocia i biedy.
O koszcie kredytow w latach '90 nie wspomnę.

Nigdy, ale to przenigdy nie było ludziom w tym kraju łatwiej nabyć nieruchomości jak teraz.
  • Odpowiedz