Wpis z mikrobloga

  • 0
@jombsik: Tak wieszczyłem, bo to jedyne co widzę w tym momencie. Tylko nie pisałem czy to nastąpi jutro, pojutrze. Jak widzisz, dziś był niezły wystrzał ale tylko do oporu. Pytanie czy uda się przebić opór. Jeżeli nie, to luka w grze.

Tego się fundamentalnie nie da ogarnąć dla ludzi takich jak my. Tu tylko analiza może coś powiedzieć.
  • Odpowiedz
  • 1
@czlowiekmajor: Nie wiemy jakie mogą być wyniki finansowe 28 sierpnia. Nie rozumiemy jak działa ten rynek i jakie procesy na nim zachodzą, jakie jest zapotrzebowanie realne na czipy. Mamy także do czynienia ze spółką i sektorem "popularnym".
Każda spółka wraca kiedyś do 200 tygodniowej średniej (do 200 dniowej także).
Ostatni raz na 200 tygodniowej Nvidia była w październiku 2022. Obecnie musiałaby spaść 70% żeby zejść do 200 tygodniowej.

A Ty
tom-ek12333 - @czlowiekmajor: Nie wiemy jakie mogą być wyniki finansowe 28 sierpnia. ...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
@tom-ek12333: Uważam, że ceny akcji są mocno skorelowane z ich marżami, zyskami oraz przychodami, poniżej mamy firmę NVIDIA właśnie. Przychody tej firmy wzrosły o prawie 690%, zyski o 1450%. Dla mnie nie dziwne jest to, że akcje tej firmy urosły o ponad 2400%. Ponadto - prognozy są takie, że NVIDIA w następnych dwóch latach będzie rocznie zwiększała swoje przychody oraz zyski netto 25% rok do roku.
czlowiekmajor - @tom-ek12333: Uważam, że ceny akcji są mocno skorelowane z ich marżam...

źródło: nvda_earnings

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@czlowiekmajor:
Chciałem napisać: "o ile utrzyma zyski to utrzyma też wycenę" jednak pojawia się zasadnicze pytanie na które nie znam odpowiedzi- na ile zostały wycenione przyszłe zyski, ile do tego dołożył typowy Kowalski który kupował ETFa, a ETF kupował Nvidię, potem Fund Menager kupował Nvidię bo mu benchmark (jakaś wartość którą osiągali inni) odjeżdżał . Nie jestem w stanie tego określić, dlatego nie mam pojęcia co jest prawdą a co fałszem :)

Gdybym miał wybrać, wolałbym porozbijać swoje pieniądze pomiędzy wiele tanich spółek z ciekawych sektorów.
Np. Narodowy Bank Grecji. Moim zdaniem wszystkie wskaźniki się
tom-ek12333 - @czlowiekmajor: 
Chciałem napisać: "o ile utrzyma zyski to utrzyma też ...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz