Wpis z mikrobloga

Buduje sobie portfolio dywidendowe, wszystko fajnie nawet rośnie i teraz założyłem konto na Interactive Brokers a tam jest ten w------y etf SCHD xD i mam mindfucka, po co się starać, dzielić proporcje itp jak można full w tego etfa j---c i w dupie mieć wszystko xD ehh #gielda #dywidenda
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@richr: stary ale ona rośnie ponad 10% rocznie, bardzo szybko podnoszona, mało jest spółek które mają taką startową dywidendę i tak szybko podnoszą, ten etf jest bardzo dobry..
  • Odpowiedz
@Jamniki2:
SCHD to nadetf. No dokładnie, po co się starać kombinować, jak ktoś nie osiąga wyników lepszych niż rynek to opcja idealna. Sam póki co mam tak pół na pół SCHD i spółki z GPW, ale kiedyś nie wykluczam, żeby dać całość w SCHD i wywalone jaja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
w PL interactive brokers występują pod nazwą Lynx(polska obsługa konto w irlandzkim oddziale interactive brokers)


@mar-kar-583: W Europie. Lynx działa w 10 europejskich krajach i to nie IBKR występuje pod taką nazwą, tylko jest to oddzielna firma świadcząca swoje usługi w oparciu o platformę handlową IBKR.
Jest polski support ale Lynx to nie instytucja charytatywna i wiąże się to z wyższymi opłatami. Lepiej korzystać bezpośrednio z IBKR.

a patrzyłeś jak to podatkowo wychodzi? Trzeba uważać na te etfy bo później 50% oddajesz
  • Odpowiedz