Wpis z mikrobloga

@serek_heterogenizowany: najmocniejszy procek na daną platformę zawsze jest trochę droższy bo ludziom nie chce się zmieniać płyty i ramów, a jakiś tam przyrost mocy jest.

Z kolei taki używany 2700x musi rywalizować cenowo z używanymi Ryzenami 3600, które mają mocniejszy wątek czy z ryśkami 5600 z aliexpress.

Dlatego warto wybierać przyszłościowe podstawki :)
  • Odpowiedz
@serek_heterogenizowany: ponieważ są ludzie, którzy składają zestawy komputerowe "do gier" z używanych części. Taki Intel i7 czy i5 dobrze wyglada w ogłoszeniu. Co prawda to 10 letni procek ale takie zestawy są robione pod ludzi, którzy się nie znają i nie mają kasy na nowy, dobry sprzęt. Stare procki są skupowane co podbija cenę.
MyOwnWorstEnemy - @serek_heterogenizowany: ponieważ są ludzie, którzy składają zestaw...

źródło: IMG_2827

Pobierz
  • Odpowiedz
Gdzie jest haczyk?


@serek_heterogenizowany: dorzucę jeszcze jeden argument. Masa ludzi nie ogarnia że "i7" to dopiero początek nazwy. Przynajmniej raz do roku w tej mojej budżetówce mam ścinę z babą z zakupów. Przecież można kupić takiego procka za 400zł, a ja jestem głupia bo chcę tego za 1500zł. No jak nic niegospodarność.
  • Odpowiedz
@serek_heterogenizowany: bo jak ktoś ma kompa z tamtego okresu to nie zmieni płyty i ramu tylko po to żeby włożyć nowszy procesor tylko wkłada najmocniejszy procek do tego co jest. Jest popyt to automatycznie ceny wyższe.
  • Odpowiedz
@serek_heterogenizowany: bo większość się nie zna i daje cenę jaką dają inni.
Bo kiedyś było drogie to muszą odzyskać chociaż pewna część. Gorzej jest z telewizorami xD
Dodatkowo niektórzy patrzą tylko na GHz i myślą że to wszystko.
  • Odpowiedz
@DobrzeNaoliwioneLozysko @Pabick nie wszystkie gry, nawet te najnowsze, mają duże wymagania odnośnie cpu. 4770 da radę w wielu grach jeszcze. No i w starszych zawsze można ustawić wyższe detale, to logika gier na wymagają odnośnie cpu, nie grafika dana w aucie, ta też ma narzut, ale to się też inaczej skaluje
  • Odpowiedz
@Razi91: ja już przerabiałem przesiadkę z RTX 2070 Super z i7-3770 na i5-11600K, więc różnica jest kolosalna w wydajności. Dużo gierek na początku ma małe wymagania i taki np. Death Stranding, pierwsza mapa chodzi fajnie, ale na drugiej jak zaczynasz robić autostrady i nowe obiekty to nagle z 60-70 fps robi się na takim 10 letnim procku 15 fps.
  • Odpowiedz
@serek_heterogenizowany: wczoraj patrzyłem mojego xeona 1230v2 z 2012 (serwerowy i7 3 generacji ivy bridge) -500 zł xddddd gdzie ja go wtedy kupiłem za 800 zł nówkę.
Nie mówię, ze to zły procesor, ale faktycznie teraz nowsze i wydajniejsze są w takiej cenie.

edit- gram w cyberpunka 30-60 klatek na ultra w fhd, praktycznie wszystkie nowe tytuły odpalam na tym moim starym gniocie xd
programy graficzne też działają.
  • Odpowiedz
@Pabick: trochę generowanie klatek i scaling dodaje i sprawia, że jeszcze dłużej czlowiek poczeka z wymianą sprzętu.
Testuję lossless scaling - pobrałem pirata. Trochę zabiera fps jak mam under 60 klatek, ale złudzenie plynności jednak jest.
  • Odpowiedz