Wpis z mikrobloga

Największą hipokryzją w dopłatach do kredytów, które chce wprowadzić Donald Tusk, jest mówienie o "młodych" i "rodzinach". Program ma objąć rodziny, które JUŻ POSIADAJĄ co najmniej 3 dzieci. Tacy dostaną maxa, tj. 800k na 0% i nie są objęci kryterium nieposiadania mieszkania. Ba, nie muszą nawet sprzedawać starego. Kupią se kolejne pod najem, albo kupią kolejne dla siebie a stare przepiszą dzieciom. Kosztem WYWALENIA W KOSMOS cen pozostałym ludziom.

#nieruchomosci #polityka
  • 19
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 206
jak ktoś ma 3 dzieci to nie są to młode małżeństwa a zwykle ludzi około 40 lat to będą typowe zakupy inwestycyjne


@statystyczny_yt: A to nie jest bug tylko feature
  • Odpowiedz
  • 4
@mickpl:

Paszyk i Hetman wyjdą na konferencję i powiedzą, że sprawdzanie tego by kosztowało miliardy i się nie da ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mickpl: Jak ktoś ma trójkę dzieci, to zwykle też ma gdzie mieszkać. Ja nie wiem, że nikt nie wpadnie na to, że to właśnie ci młodzi single bez dzieci najbardziej potrzebują mieszkań, aby w końcu tę rodzinę założyć.
  • Odpowiedz
  • 3
Kosztem WYWALENIA W KOSMOS cen pozostałym ludziom.


@mickpl: Zapominasz o tym że 0% znaczy że państwo na tym traci bo te pieniądze mogłyby być zainwestowane gdzie indziej, dwa jeżeli ktoś nie będzie spłacał lub ogłosi upadłość to ja i ty będziemy z podatków dodawać do tego interesu.

To jest nie tylko ruchanie w dupę ludzi z ceną mieszkań, to jest #!$%@? każdego podatnika.
  • Odpowiedz
mi się wydaje że to programy są skierowane nie tyle dla polaków, co dla obcokrajowców


@KokosowyEksplorator: to źle ci się wydaje. Chyba że chodzi ci o tych obcokrajowcow którzy są akcjonariuszami banków i firm deweloperskich.
  • Odpowiedz
40 lat to będą typowe zakupy inwestycyjne


@statystyczny_yt: ma się sprzedać wszystko co jest wybudowane a komu teraz sprzedać? Single i ich rodziny się wyprztykali z kasy na BK2%. Trzeba było znaleźć inną grupę docelową co jeszcze jakąś kasę ma. Wyszło właśnie 2+3 znajdzie się tam z 15-20k ludzi na kwartał co sobie pójdą kupić nowy dom/mieszkanie.
  • Odpowiedz
@mickpl: ej, a mając 3 dzieci możemy kupić od rodziców ich mieszkanie tak po prostu i wziąć 800k na 0% na 10 lat? Tak zgrubnie licząc - jakby to na obligacje wrzucili to by zarobili w tym czasie z 500k i potem by od nas odkupili za te 800k
  • Odpowiedz
Program ma objąć rodziny, które JUŻ POSIADAJĄ co najmniej 3 dzieci


@mickpl: Prawdopodobnie założeniem jest, że mając już 1-2 dzieci będziesz chciał zrobić trójkę, by załapać się na olbrzymią łapówkę z pieniędzy podatnika.
  • Odpowiedz
@mickpl no takie życie w socjalizmie. Ja mam 0 dzieci i dostanę co najwyżej #!$%@? do dupy. Ale znam zasady i nie narzekam.


@bedejutro: kapitalisci przekupuja politykow by wprowadzili prawo na ktorym zarabia jeszcze wiecej milionow kosztem biedniejszych ludzi - wykopki nazywaja to socjalizmem xDD
  • Odpowiedz