Wpis z mikrobloga

hls i ts

Czym jest MPEG TS?
MPEG-TS to skrót od Moving Picture Experts Group-Transport Stream. MPEG — standardowy format kontenera cyfrowego do przesyłania dźwięku i obrazu przez Internet. Jest przeznaczony do przesyłania fragmentów wideo w jednym strumieniu. Jest często używany w aplikacjach strumieniowych, takich jak nadawanie telewizyjne i dystrybucja multimediów. MPEG-TS opiera się na strumieniu transportowym MPEG-2, który zawiera zmultipleksowane strumienie danych, które są następnie dzielone na pakiety po 188 bajtów każdy. Pakiety te zawierają znaczniki czasu, które umożliwiają synchronizację między strumieniami wideo i audio.

Jak działa MPEG TS
MPEG Transport Stream (MPEG TS) jest używany głównie w scenariuszach nadawania, umożliwiając serwerowi nadawczemu wysyłanie fragmentów wideo do wielu odbiorników jednocześnie. MPEG TS dzieli wideo na mniejsze części lub fragmenty. Następnie przesyła te fragmenty przez sieć. Można to zrobić na różne sposoby, w tym za pomocą pakietów IP multicast lub strumieniowania HTTP.
  • Odpowiedz
@olavolav nie odczujesz różnicy w działaniu. Ja u siebie jedyną różnicę zauważyłem taką, że na jednym tv dziala HLS, TS i Universal a na drugim TS i Universal a HLS nie działa. Także pewniej byłoby używać Ts
  • Odpowiedz
@olavolav Sorki, Universal jest tylko do SIPTV.
Do każdej aplikacji odtwarzającej rekomenduje HLS. Tylko jak napiszesz, że nie działa ona to już nie rekomenduje jej tylko poleca TS ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak jak pisałem wyżej - jak działa Ci HLS to używaj HLS, jak nie działa to TS. Możesz sobie nawet porównać dwie, trzy listy, że nie będzie różnicy.

Edit: Teraz zauważyłem, że listy dla SIPTV mają nowe linki „api” a dla tivimate stare cz „cdnx” czy jakoś tak. Także pewnie on podpisał je różnie a w
  • Odpowiedz