Wpis z mikrobloga

Tak bardzo się boję. #przegryw
Mam ostrą niechęć do nawiązywania nowych kontaktów (a mam tak bardzo mało kontaktów, że prawie wcale) z innymi ludźmi, jak obserwuję jakiś dynamicznych ludzi, którzy se od tak zagadują do innych ludzi nie mogę w to uwierzyć jak oni tak mogą swobodnie zagadać o jakiś "small talk" choćby pie*dołenie do ludzi, a ja nie wiem, nie potrafię choćby jednego słowa poza "dzień dobry" powiedzieć komuś i to tyczy się każdego aspektu życiowego;
Niby potrzeby brak, chęci, czy siły, ale odwagi też co się sumuje w jedno.
#niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow #rozowepaski #logikarozowychpaskow #spoleczenstwo #dyskusja #rozmowa #psychologia #ludzie #dynamicznemariusze
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@-Riddler-: jak dla mnie nie masz czego zazdrościć jak dla mnie nie ma nic bardziej irytującego niż tacy właśnie wiecznie uśmiechnięci dynamiczniacy którzy zawracają ci dupę w każdym możliwym momencie, mając kompletnie w dupie czy chcesz z nimi rozmawiać czy nie. Moim zdaniem to jest banda zakłamanych #!$%@?ów, których dynamizm ukrywa jakąś osobistą wewnętrzną pustkę czy bycie złamanym fiutem. To nie są szczęśliwi ludzie. To wszystko to #!$%@? teatrzyk.
  • Odpowiedz
@jan-kopec: człowiek jest istotą społeczną, największe szczęście czerpie z relacji z innymi ludźmi. Nasza natura opiera się na tworzeniu więzi, wspólnym przeżywaniu chwil i budowaniu wspólnot. To dzięki relacjom z innymi odczuwamy poczucie przynależności, akceptacji i wsparcia, co jest fundamentalne dla naszego dobrostanu psychicznego.

Relacje interpersonalne wpływają na nasze samopoczucie i jakość życia. Przyjaciele, rodzina, partnerzy życiowi - wszyscy oni tworzą sieć, która nas wspiera i z którą możemy dzielić nasze radości i smutki. Nawet drobne interakcje, jak rozmowa z sąsiadem czy miły gest ze strony nieznajomego, mogą mieć pozytywny wpływ na nasze samopoczucie.

Wspólne doświadczenia, dzielenie się emocjami i wspieranie się nawzajem są kluczowe dla budowania głębokich, satysfakcjonujących relacji. To w tych momentach odczuwamy prawdziwe szczęście i spełnienie. Badania naukowe wielokrotnie potwierdzają, że ludzie posiadający silne, pozytywne relacje społeczne są zdrowsi, dłużej żyją i rzadziej cierpią na
  • Odpowiedz