Wpis z mikrobloga

Ale to musi być abstrakcja mieszkać w wojewódzkim

sprawdzasz sobie oferty pracy i widzisz swoje miasto - gdziekolwiek by nie było biura dojedziesz tam w max 30 minut tramwajem bez przesiadek. Nie martwisz się niczym, przemieszczanie się między dzielnicami to kwestia paru minut. Z resztą co tam tramwaje, skoro dużo ludzi może iść na piechotę

Tymczasem ja 20km od wojewódzkiego:
Dojazd autem 1h 30 min w korkach
Dojazd autobusem 1h w korkach, ale za to średnio co 2 nie przyjeżdża i realistycznie to trzeba wyjśc z domu 2h przed żeby się nie spóźnić
Dojazd pociągiem w 20 minut, ale jeżdżą co 2h XDDDDDD

Wykluczenie komunikacyjne w b0lsce trwa w najlepsze, jak ja mam p--------e to ciekawe jak mają ludzie z wiosek >30km do cywilizacji. Każda wycieczka do wojewódzkiego wymaga dokładnego zaplanowania, gdzie trzeba sprawdzić rozkłady, alternatywne drogi, pogodę, czy nie ma czasem strajku/protestu, czy nie ma wypadku itp. Spadnie śnieg to nagle okazuje się że nie pojedziesz pociągiem, a autem musisz wyjechać 30 minut wcześniej bo ktoś r------ł się na prostej drodze ¯\(ツ)/¯ Jak unia zakaże samochodów to jedyną opcją dla polski powiatowej na zarobki powyżej minimalnej to kradzież materiałów budowlanych albo produkcja klefedronu
#miasto #praca #polska #zbiorkom #zalesie #patologiazewsi #patologiazmiasta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@iluvmypickle Do jakiego wojewódzkiego masz dojazd 20 km w półtora godziny? Warszawa?

Oczywiście wykluczenie komunikacyjne jest problemem, nie załatał go w całości pisowski program busików puszczonych po mniejszych miejscowościach.

Z 30 minutami dojazdu bym nie przesadzał, mam u siebie w pracy(Lublin) ludzi, którzy dojeżdżają z dalszych rewirów dłużej niż osoby, które do pracy jadą z podlubelskich mieścin. Nawet mieszkając w mieście z dojazdem do pracy mogą być problemy. Szczególnie gdy nie
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: nie rozumiem, jak nie zarabiasz milionów na godzine to i tak opłaca sie dojazd aniżeli wynajmowanie w centrum. Jak zarabiasz miliony to pewnie ta odległość to zaleta ( ͡° ͜ʖ ͡°) win-win po co spruta?
  • Odpowiedz