Wpis z mikrobloga

Wyśmiewanie religii xDddddd do miliarda innych parodii Ostatniej Wieczerzy też się tak dzbany sapaliście? Czy taki Żywot Briana to też herezja i atak na wasze obleśne, pełne hipokryzji prawackie serduszka? Walić was w oczodoły xD
#paryz2024
  • 143
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chłopie Ostatnia Wieczerza jest co najwyżej dziełem sztuki, a nie boskim stworzeniem czy cudownym obrazem. Jest to dzieło sztuki nijak się mające do przekazu z Biblii, po prostu interpretacja Da Vinci w tym temacie.


@markhausen: Zawsze to samo lewackie #!$%@?. Pojawia się coś, co jest perfidnym pluciem na chrześcijaństwo i oczywistym jest, że ludzie tak to właśnie postrzegają, bo skojarzenia są jednoznaczne, ale przyjdzie typ i będzie produkował te swoje
  • Odpowiedz
@RedBulik: chyba chodzi o to że olimpiada to wydarzenie sportowe i parodiowanie na niej wybiórczo jednej z religii nie jest najlepszym pomysłem. Taki performance ludzi dzieli i obraża a nie taki jest cel olimpiady. Żywot brajana to film którego gatunkiem jest pariodia, to świetne miejsce na takie rzeczy odwrotnie jak olimpiada.

Dla mnie pariodowanie religii jest ok, jak jest do tego miejsce i czas. Filmy, teatry, stand-upy ale nie chciałbym
  • Odpowiedz
@RedBulik: Jest spora różnica między drwieniem z czegokolwiek jako forma korzystania z wolności artystycznej a czym innym jest wrzucenie tych drwin w kontekst wydarzenia, które ma łączyć ludzi z całego świata, a nie być komentarzem do takiej czy innej kultury. Twoje rozumowanie jest tak płytkie, że posłużę się przykładem, bo może wtedy zrozumiesz.

Wyobraź sobie, że jesteś na spotkaniu rodzinnym, w pewnym momencie wśród wszystkich zgromadzonych ściągasz spodnie i srasz
  • Odpowiedz