Wpis z mikrobloga

Od dobrych kilku lat miałem sobie domenkę oraz skrzynkę pocztową na nazwa.pl. Akurat kończył mi się okres abonamentowy, a ponieważ nie byłem zadowolony z polityki cenowej tej firmy zdecydowałem się na migrację.

1) Aby wydobyć od nazwa.pl kod AuthInfo, trzeba im wysłać wniosek *tradycyjną pocztą* xD. Trochę średniowiecze. No ale obudziłem się wystarczająco wcześnie, żeby to ogarnąć.
2) Kilka dni po wygenerowaniu wniosku, otrzymałem telefon od nazwy. Pani uprzejmie się zapytała, dlaczego chcę od nich odejść, a kiedy dowiedziała się, że chodzi o ceny, zaproponowała 10% rabatu na domenę xD. Po mojej odpowiedzi, że konkurencja jest 10 raz tańsza, zaproponowała 20% rabatu. Stwierdziła również, że więcej nie może zaproponować. Uprzejmie podziękowałem.
3) Po tygodniu otrzymałem kolejny telefon - tym razem 30% rabatu na domenę, plus możliwość negocjacji rabatu na skrzynkę mailową. Dodatkowo, uprzejma pani zapewniała mnie jacy to oni nie są bezpieczni i że nigdy nie włączają usług bez zgody klienta (tja, wrócimy do tego). Oczywiście podziękowałem.
4) No ale to nie koniec. Tego samego dnia zadzwoniła do mnie kolejna pani (czy to już jest mobbing?). Nie podjąłem nawet rozmowy. Grzecznie podziękowałem i się rozłączyłem.
5) Surprise, surprise - w swojej skrzynce pocztowej znalazłem upragniony kod authinfo. Szybka migracja i jestem wolny. Prawie, ponieważ nazwa.pl po migracji dodała mi nową usługę do opłacenia (a podobno niczego bez zgody klienta nie włączają) - Anycast DNS z DNSSEC. Usługę oczywiście anulowałem.

Koszty domeny nowego operatora - £15.11 rocznie, plus skrzynka - £5 jednorazowo, wysłanie wniosku o kod Authinfo - niecałe £9. Dzisiaj dostałem proformę od nazwa.pl na kolejny okres abonamentowy (6 miesięcy) za samą skrzynkę - 615 zł. Także ten.

Trochę #niewiemjaktootagowac, dlatego standardowe tagi, mimo że nie jest to #programowanie #programista15k #pracait
  • 13
  • Odpowiedz
@atari666: Twoje pytanie wygląda trochę dziwnie patrząc na to, że zadajesz je osobie która wybrała najgorszą możliwą w polskim internecie opcję która jest sławnie najgorsza od prawie 30 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 4
@atari666: Przeniosłem się do OVH. Naprawdę dużo nie potrzebuję. Mam w planach wykorzystać tę domenę, żeby postawić swoje www (więcej info jak w końcu to zrobię). Ale nawet jeśli to zrobię, to do wszystko będzie statyczne, a ruch znikomy.

@TomSz Wiem, głupi byłem że nie zrobiłem riserczu, kiedy zakładałem tę domenę. Trochę kasy poszło w kosmos.
  • Odpowiedz
niech się ludzie dowiedzą


@odysjestem: szczerze: to jestem zaskoczony zaskoczeniem OPa, bo byłem pewien, że wszyscy wiedzą jak to z nazwą jest.
Przypuszczam, że zaraz przyjdzie tu stażysta (albo i nie, bo op już odszedł) i powie:
"wszystkie informacje zawarte są w cenniku i regulaminie. dokładamy wszelkich starań. W celu omówienia szczegółow skontaktuj się z działem obsługi klienta. pozdrawiamy. zespół nazwa.pl"
Poza jakimiś sponsorowanymi gównogalami typu "rekin byznesu" ANI raz
  • Odpowiedz
@slapdash: Szczerze, to ja nie jestem zaskoczony zaskoczeniem OPa. Rankingi hostingów itd to mimo wszystko temat dla ludzi, którzy się tym interesują, a nie prowadzą biznes. Ja np mam pojęcie o hostingach, ale o olejach silnikowych już nie - co mi polecą, to kupię.
A nazwa leci na tamtaramtam.. nazwie i znajomości marki przez Kowalskiego. Afaik dobrze sobie radzą, to znaczy, że świadomość biznesu jest niska i mają przez to
  • Odpowiedz
@odysjestem: po wpisaniu w google "nazwapl opinie" pierwszy wynik podaje ocene 1.9/5. Fakt, kolejne już wyższe ale i na pierwszej stronie wyników są linki do wykopu a tu już jest ostre ciśnięcie.
Ale masz rację: ludzie się jednak łapią.
  • Odpowiedz
@groman43: Wszystkie domeny biore na OVH teraz. Nazwe raz uzywalem i nigdy wiecej - ścierwo.
Hosting ostatnio znalazlem dla siebie idealny: krystal.uk - jest Plesk, mozna sobie skrzynki tworzyc do woli, subdomeny, dodatkowe domeny, no i chyba domena jest darmowa jedna w planie o ile pamietam - a stosunkowo niedrogo bo i duzo wiecej funkcji i swobody w konfiguracji niz w wiekszosci dostawcow.
  • Odpowiedz