Wpis z mikrobloga

24/60 #wakacjezbajkami

Miś Yogi / Kot Tip Top

Miś Yogi - The Yogi Bear Show
Rok produkcji: 1961–1962
https://www.imdb.com/title/tt0255768/
IMDb: 6.6/10

Kot Tip Top - Top Cat
Rok produkcji: 1961–1962
https://www.imdb.com/title/tt0054572
IMDb: 7.1/10

Obie bajki od Hanna Barbara i z tych samych lat produkcji - którą wolicie? Dla mnie żadna nie jest specjalnie wyjątkowa, obie były raczej dodatkiem do VHS.
Miś Yogi z Bubu doczekali się nawet filmu aktorskiego natomiast Tip-Top stał się inspiracją dla Łebskiego Harrego i przyznaję się bez bicia, że zapomniałem o tej kreskówce na liście. Kubusia Puchatka też nie wpisałem ale co tam ;)
WLADCA_MALP - 24/60 #wakacjezbajkami

Miś Yogi / Kot Tip Top

Miś Yogi - The Yogi Bea...

źródło: koti yogi

Pobierz

Która bajka lepsza?

  • Miś Yogi 40.2% (229)
  • Kot Tip Top 59.8% (340)

Oddanych głosów: 569

WLADCA_MALP - 24/60 #wakacjezbajkami

Miś Yogi / Kot Tip Top

Miś Yogi - The Yogi Bea...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WLADCA_MALP: Kot był lepszy. Za wkurzanie poaterunkowego czy zwyczajnie lepiej wychodził z problemów. Do tego te koty miały swoje charaktery, a nie jak u misia.

Yogi tylko koszyki i koszyki piknikowe. Leśniczy w dodatku był kompletna łamaga.
  • Odpowiedz
@troloslaw: U nas w kraju jest niezły mindfuck. Jak opadła żelazna kurtyna to Cartoon Network wchodząc do Polski zorientował się, że ma nam do sprzedania 90 lat kreskówek, które nigdy się u nas nie pojawiły.

Sporo odcinków Kaczora Donalda i Myszki Mickey jest przedwojennych. I oglądaliśmy to naprzemiennie z Tomem i Jerrym z lat 40'tych, Scooby Doo z lat 60'tych, He-manem i Żółwiami Ninja z lat 80'tych i Atomówkami z
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: kota wolałem. Pamiętam do tej pory jakiś odcinek z maharadża i szmaragdem jakimś.

Ale pamietam, że z Yogim była jeszcze bajka gdzie oni byli jakimiś poszukiwaczami przygód i latali statkiem na balonach podwieszonym. Tam były postacie z wielu bajek Hanny Barbery. Yogi dowodził tym statkiem.

I to było całkiem spoko.

Sam Yogi był dla mnie nudny.
  • Odpowiedz
@TheTostu: Na Cartoon Network raczej Myszki Mickey nie uraczyłeś, ale zgadza się - wczesna ramówka tego kanału opierała się głównie na starych produkcjach z lat 60tych,takich jak Scooby-Doo, szorty Hanny-Barbery, Tom&Jerry i kilka innych, dziś już praktycznie zapomnianych, jak chociażby Plastic-man (ktoś to w ogóle pamięta?)
  • Odpowiedz