Wpis z mikrobloga

Zacząłem sie uczyć z ćwiczeń wbudowanych w Keyboard, dla jednej później drugiej ręki, kibord pokazuje klawisze i na mnie czeka. Już po pierwszych dniach wiedziałem że to jest dobre bo 15min wystarczyło żeby mnie ścięgna bolały a palce 4, 5 odmawiały posłuszeństwa. Po 2mc max 3 dni w tygodniu po te 15-20minut jest już fajnie, kibord zaczął mnie oceniać "Bravo!". Częściej trafiam, łatwiej grać na kota. Jestem kołchoźnikiem i jedyne co mi wychodzi to walenie młotkiem. Gdy przyszło znudzenie tymi ćwiczeniami ale dostawałem "Bravo!" coraz częściej; wskoczyłem po lekcje na youtuba. Szybka decyzja o zakupie krzesła dla perkusistów, i to było dobre. Odgrywanie melodi zapisanych w kibordzie to jedno bo ci pokazuje a nauczeine sie c d e f.. żeby grać to co pokazują na jutube to drugie. Gdy już zadowolony że wiesz bez zastanawiania gdzie leży G, C docierasz do ściany. Ściągnięcie prostych piosenek dla dzieci to zapisy nutowe a ty nie wiesz gdzie to leży. Znów youtube, wchłaniasz teorie ale na drugi dzień już nic nie pamiętasz. Zapał znów gaśnie bo umiesz zagrać tylko to co ci kibord pokazuje co wcisnąć a i tak pokracznie. Goście co uczą nut każą sobie płacić niewielkie pieniądze ale jednak, czuje że potrzebuję konkretów (zapisu nutowego + tłumaczenie tego co widzę) i długi czas umykał mi ten pan. Pod tym filmem są nuty które sobie wydrukowałem. Proste piosenki, fajnie sie gra z metronomem, gdzieś po drodze zapominasz c, d, e, f a zaczynasz wciskać to co widzisz w zapisie nutowym. (zgodnie z sugestiami różnych jutuberów, nie opisywałem poszczególnych nut pod litery ale mam ułatwienie bo na kibordzie jest pięciolinia i wciskając pokazuje mi gdzie dana nuta znajduje sie na 5lini, no i tak sobie szukam). Moja ulubiona piosenka to balonik xD
Jeśli ktoś już to wszystko przerobił i łapy nie bolą a wymiękł na nutach no to zachęcam. Nie zagram tych piosenek z pamięci, ale mając nuty przed sobą idzie to całkiem sprawnie. Pomimo półrocznego plumkania i tak muszę poświęcić te kilkanaście minut na przerobienie wbudowanych 3 pierwszych ćwiczeń ale już pod obie ręce ogarniam, to mi pomaga sie rozruszać.
#keyboard #naukagrynapianinie
Hunchbacked - Zacząłem sie uczyć z ćwiczeń wbudowanych w Keyboard, dla jednej później...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach