Wpis z mikrobloga

Czy ja jedynie mam wrażenie że z polecaniem ludzi do firm w Polsce jest coś nie tak?
Dosłownie każda osoba z polecenia z którą pracowałem była co najmniej słaba. Truskawką na torcie był programista z 10-letnim doświadczeniem który nie ogarniał pętli. I nie piszę tu jedynie o umiejętnościach technicznych bo bardzo często najbardziej toksyczną/problematyczną osobą w projekcie był ktoś z polecenia.

Mam wrażenie że w Polsce poleca się kumpli nie dlatego że są dobrzy a dlatego że są fatalni i nikt nie chciał by ich zatrudnić. Polacy nie potrafią odróżnić spraw zawodowych od prywatnych

#programowanie #programista15k #pracait #prcabaza
  • 10
  • Odpowiedz
To chyba tak polecają osoby po bootcampach. Ja w życiu bym nie polecił osoby co do której nie mam pewności że ogarnia
  • Odpowiedz
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: To wy nie sprawdzacie polecanych osób? Przecież wiadomo, że w Polsce nie wiem jak w innych krajach, ale piłeś z kimś raz 5 lat temu i do ciebie napiszę to go polecisz bo czemu nie a jak się dostanie to i prowizja wpadnie XD
Chyba, że mówimy już o takim mocnym przepychaniu typu ingerencja w rozmowę techniczną i tam przepychanie gagatka, bo to już jest proszenie się o kłopoty.
  • Odpowiedz