Wpis z mikrobloga

Biorę udział w rekrutacjach do mojego działu w firmie (na staż, z perspektywą zatrudnienia na stałe).
Była obecnie piątka kandydatów (roczniki 2000-2002).

1) nie rozumie pytania "could you please introduce yourself"
2) zrozumiał, angielski wciąż nie jest na oczekiwanym poziomie ale nie pykło także w innych tematach
3) nie rozumie pytania "could you please introduce yourself"

Każdy z nich ma wpisane w CV - angielski średniozaawansowany.
Czeka mnie jeszcze dwóch ananasów, będzie ciekawie.

#hr #pracbaza #zalesie
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@onionhero: Pytania na poziomie podstawówki. Jedyne co musiał to przedstawić się, powiedzieć jakie ma hobby i jaką szkołę ukończył lub kończy. Jeśli tego nie potrafią to co dopiero jeśli chodzi o czytanie dokumentacji, regulacji czy instrukcji po angielsku.
  • Odpowiedz
@onionhero: dawno temu też byłem na rekrutacji gdzie haerówa zapytała mnie
"kudju intruz jurselw".
Też nie wiedziałem o co chodzi, dopiero po paru miesiącach dowiedziałem się na piwie że babka miała wade wymowy i angielski anżeja dudy.

Może to ten sam kejs?
  • Odpowiedz
  • 0
@dexterpol: no katastrofa, miałem oczywiście przygotowane inne pytania, ale chciałem zacząć lekko no ale okazało się zbyt trudne. Jestem załamany, bo miałem przekonanie, że roczniki 2000-2005 umieją w angielski z uwagi na większy dostęp do materiałów, treści kultury, netfliksów niż 1990-1999 ale taki c--j.
  • Odpowiedz
@onionhero: to u mnie na odwrót jak się rekrutowałem. C2 wpisane i kisnąłem jak anetki chciały mnie przepytywać z angielskiego xD poziom gówna a chcą sprawdzać kandydatów, śmiechu warte
  • Odpowiedz
@onionhero: O ile w przypadek numer 2 jestem w stanie uwierzyć że słabo mówi bo nie: używa języka, stresuje się, wstydzi się bo jego umiejętności nie są idealne to w pozostałe dwa nie jestem w stanie uwierzyć. W sensie jak można wpisać sobie znajomość jeżyka (obstawiam poziom B2 ale nawet na B1 powinien to ogarniać) nie potrafić zrozumieć zdania "could you please introduce yourself" xd. To raczej świadczy o braku
  • Odpowiedz