Wpis z mikrobloga

#komputery #windows11 #itcrowd

Mirasy, mam laptop Asus Vivobook, nowy. Windows 11. Po odpaleniu połowa rzeczy była wyświetlana w j. angielskim. Dodanie pakietu polskiego niewiele zmieniło. Odpaliłem narzędzie lpksetup.exe - usunąłem dodatkowe języki zostawiając polski. Rozwaliło to system - Ustawienia/Panel sterowania, etc. nie włączały się, stworzenie nowego konta użytkownika nie pomogło, jakieś cuda w cmd i powershell opisane na guglach nie pomogły - wywalało jakieś błędy przy realizacji poleceń. No to restart lapka i przywrócenie ustawień fabrycznych. Przy konfiguracji nie mogłem w ogóle wybrać j. polskiego. Po zakończonej konfiguracji, ściągnięciu aktualizacji wszelakich dla windows, ściągnąłem pakiet językowy polski i mam wrażenie, że jeszcze więcej tekstów mam po angielsku niż przedtem. Narzędzie lpksetup obecnie nie pozwala wywalić j. angielskiego, widnieje przy nim trójkąt ostrzegawczy i info, że język ustawiony jest jako systemowy (w ustawieniach usunąłem j. angielski z listy i został sam polski). Wszystkie opcje językowe dla polskiego mam włączone - w tym język menu, etc. Mimo to np. klikając prawym na pulpicie całą listę mam po polsku ale pozycja więcej ustawień napisana jest już po angielsku. Ikona kosza podpisana jest po polsku ale ikona "ten komputer" jest podpisana po angielsku. Mam to g---o zwracać do sklepu czy jest sposób na ogarnięcie tematu?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach