Wpis z mikrobloga

Mireczki - zapamiętajcie sobie. Invicta to g---o i nie warto jej kupować.
Przez moje ręce przelecialo kilkadziesiąt zegarków. Od addiesdive diver za 120pln przez pagani i masę produkcji na NH35, San Martiny po jakieś droższe doxy, orisy, maurice lacroix, longinesy itp.
Dawno Invicty w rękach nie mialem, dla beki kupiłem Invicta Pro Diver 22020. Jakie to jest fatalne.
Bezel wygląda jak w jakichś chinolach za 70pln. Zwykły aluminiowy insert, oczywiście bez lumy. Praca bezela to solidna dwója. Backplay gigantyczny, precyzja żadna, uczucie przy ustawianiu jak gmeranie w gównie. Wskazówka sekundowa oczywiście w indeksy nie trafia. Luma starcza na kilkanaście minut. Bransoleta to tragedia. Precyzja wykonania gorsza niż generycznej chińskiej produkcji. W miejscu łączenia z pierwszym ogniwem luz jest na kilka mm .
Cyklop prawie nie powiększa. Nie wiem jaki mechanizm jest w środku, ale jakość jest zaraz chiny. Przy ustawianiu zegarka nie ma praktycznie żadnego oporu. Korona jest zakręcana - to jedyny plus. Pierwsze ogniwo nie zgadza się z krzywizną koperty.
Masakra, Addiesdive MY-H3 za 120-145pln przy tym to siódmy cud świata.
#zegarki
fiddle - Mireczki - zapamiętajcie sobie. Invicta to g---o i nie warto jej kupować.
Pr...

źródło: IMG20240724220847

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szkoda by mi było wydać jakiekolwiek pieniądze na tą ''markę" ( ͡° ͜ʖ ͡°)- to już bym wolał najtańszego g-shocka, chociaż wstydu by nie było się z tym pokazywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fiddle: jak kupowałem pierwszy zegarek (nie liczę tego który kiedyś został mi sprezentowany) to opinia na temat zegarków Invicta była jedna - kiepski klon divera Rolexa/Omegi. Nagle trend się zmienił i w sumie nie wiem co spowodowało tą zmianę... Osobiście mam ich mechanika i jeśli mam być szczery to mam lepsze odczucia co do jakości (mam automat) niż Ty ale nie traktuję tego jak jakiś cud świata - zwykły zegarek.
  • Odpowiedz
  • 0
Z ciekawości - czy któryś z elementów i ich wad jest inny w wersji z automatem ? Bo na serio to co tutaj zastalem to jest poziom Lige, skmei itp.
  • Odpowiedz