Wpis z mikrobloga

Elita kupuje mieszkanie dla dzieciaków w Warszawie i tam dzieciaki od liceum mieszkają sobie same a starzy zostają w domu. Starzy jadą do firmy o 10:00 jak nie ma Korkow, zobaczyc jak wyrobnicy jebią na kredyty na klitkę.
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Teraz już się tak nie buduje, a przy "nowoczesnym" budownictwie różnica w ogrzaniu 120, a 180m2 nie będzie aż tak ogromna jak w starych domach. 3 pokoje, sypialnia, salon, łazienka, kibel, kuchnia i wystarczy. No ale jak ktoś chce budować jak w USA 300m2 to już jego sprawa i odpowiedzialność widocznie ma kasę na późniejsze ogrzewanie.
  • Odpowiedz
To tylko we wschodniej Europie tak ludzie zostali wytresowani, że dom to prestiż.


@Czoso: Ale chyba nie musimy brać wszystkich wzorców z zachodu jako świętość?
  • Odpowiedz
@greenbong: po co jednej osobie więcej jak 60 M2? sauna, siłownia, stół bilardowy, pokój gier, warsztat, pokój do gotowania ukryty za meblami kuchennymi żeby nie hałasować w salonie i zawsze mieć porządek.

Czegóż płaczesz? – staremu mówił czyżyk młody –

Masz teraz lepsze w klatce niż w polu
  • Odpowiedz
@Custom_OP: Akurat ten wzór domków osiedlowych jak w Angli mi się bardziej podoba :) Tam za 700/800F jesteś sobie w mniejszej miejscowości wynająć DOM, a 800F to nawet nie jest polowa minimalnej O.o

A w Polsce? Miasto powiatowe i normalne mieszkanie 2500zł XD przy minimalnej 3300. No ale to już schodzimy na tematy zarobków i naszych kochanych deweloperów i inwestorów w beton.
  • Odpowiedz
@Operator_imadla: jak wieczorami lubisz siedzieć w garażu, kosić trawę, albo robić spierdotripy to tak. XD

Elita w miastach w tym czasie lubi chodzić do kina, na koncert, do teatru, na basen, saunę, na ściankę wspinaczkowa albo zabrać żonę do nowej knajpy. Ale jak kto woli
  • Odpowiedz
@Moon_Dancer: mieszkałem w mieście wojewódzkim, powiatowym i na wsi. W mieszkaniach i domach. Szczerze powiem, że osób, które z tego miasta korzystają jest garstka. Chodzenie do teatru czy kina raz na rok. Koncerty są tak rozsiane po Polsce że jak ktoś jest fanem danego zespołu to i tak przeważnie musi gdzieś jechać. Patrz choćby ostatni koncert eda sheerana. Możesz mieszkać w krk albo w wawce a i tak trzeba dojechać
  • Odpowiedz
każdy kto twierdzi że woli mieszkać w mieszkaniu bo ma bliżej i nie musi kosić trawy (XD) to nic innego jak zwykłe copium, bo robactwa (w tym mnie) nie stać na dom


@zeszyt-w-kratke: wychowywałem się w dużym domu i sam na 100% wybrałbym mieszkanie mając dzieci.

Chcesz iść na siłkę? Na boks? Pójść do elitarnego liceum? Kurs tańca? Korepetycje? Wyjście do kolegi? Jesteś uzależniony od rodziców, albo zapieprzaj rowerem kilometr pod górę i kolejne dwa w ruchu miejskim, modląc się żeby cię żadne auto nie
  • Odpowiedz
@bartekppp: No dobra tylko koszt wybudowania tego nowoczesnego domu to już nie jest parę groszy tylko spora sumka, a jakoś wszyscy zapominają o tym wspomnieć.

Poza tym te 120 metrów czy 180 to też trzeba zaraz będzie ochłodzić jak tak dalej pójdzie przez to że coraz goręcej.

No właśnie ja mam wrażenie że ludzie budują te domy za duże, a potem się budzą z ręką w nocniku jak dzieci wyjadą i żadne nie ma zamiaru wracać do rodzinnego
  • Odpowiedz
co jednej osobie więcej jak 60 M2? sauna, siłownia, stół bilardowy, pokój gier, warsztat, pokój do gotowania ukryty za meblami kuchennymi żeby nie hałasować w salonie i zawsze mieć porządek


@kapitan-zbik-90: żadna z tych rzeczy nie jest mi potrzebna, nawet gdybym miał dom uważał bym to za zbutecsny wydatek
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke: no nie wiem, nie każdy lubi #!$%@?ć 30km autem do miasta za każdą sprawą bo na przedmieściach w D O M U nie ma żadnych usług, komunikacji publicznej ogólnie niczego poza domami innych ludzi i ewentualnym lokalnym sklepem xddd

a w mieszkaniu? wychodzisz przed blok wszystko masz blisko, jeszcze jak przebiega Ci linia metra albo chociaż tramwajowa to nie potrzebujesz wyciągać auta z podziemnego garażu i żyjesz jak król
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke 30 lat mieszkałem na wsi, mieszkam teraz w mieszkaniu i żałuję że wcześniej z tego #!$%@? się nie wyprowadziłem, a wieś duża całkiem z restauracja nawet czy kilkoma sklepami wielkopowierzchniowymi
  • Odpowiedz