Wpis z mikrobloga

@golomb13: ja to wiem, ale bądźmy szczerzy tesla to najbardziej odklejony stock na giełdzie i to, że spec od EV boi się inwestować w Teslę ze względu na LOGIKĘ to nic dziwnego.
Z tym, że logika od dawna nie wygrywa na giełdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: przykro mi, ale nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Dla Ciebie trend to zapewne kreska na tygodniowym wykresie ceny akcji. Dla mnie trend to udział elektryków na przestrzeni 20 lat. A trend jest oczywisty.

Smutne jest to, jak ktoś widzi bardzo wyraźnie i bardzo wcześnie i w dodatku na bieżąco komentuje jak jakaś nowa technologia szturmem zdobywa nowe rynki... a jednocześnie... nic z tego nie ma, "bo się boi" ale jednocześnie nie boi się wkładać o wiele bardziej cenny zasób w to wszystko - czas. Na zdobywanie i komentowanie rozwoju i wyższości danej technologi.

Jeżeli ktoś myśli o inwestowaniu w kategoriach "kupie dzisiaj, sprzedam za miesiąc, jak trochę wzrośnie" to nie znajdę wspólnego języka z taką
anonimowy_programista - @perfumowyswir: przykro mi, ale nie zrozumiałeś o co mi chodz...

źródło: WW-K-12-2023

Pobierz
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista: Dlaczego inwestowac skoro giedla nie zachowuje sie racjonalnie wobec Tesli ah te wyniki i spadajace zyski ktorys kwartal z rzedu a mial by nieskonczony popyt, jak co roku FSD w nastepnym roku, robo-taxi juz opoznione, optimus opozniony a GPU do AI przeslane z Tesli do xAI.
  • Odpowiedz
Dlaczego inwestowac skoro giedla nie zachowuje sie racjonalnie wobec Tesli


@krzywy_kanister: bo na giełdzie są też inne firmy? Poza tym, giełda może zachowywać się nie racjonalnie w krótkim terminie, ale w dłuższym terminie, liczby zawsze przeważają i wycena orbituje w okół prawidłowej.

jak co roku FSD w nastepnym
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: Bo świat nie radzi sobie z wuzględnieniem wpływu różych czynników w tym obecych czyników gospodarczych. Inwestorzy są krótko i długoterminowi. Pan @anonimowy_programista jest długoteminowym. Natomiast Ci krótkoterminowi się wystraszyli(i słusznie) że w przeciagu najbliszych miesięcy nie ugrają nic na tych akcjach i tyle.

mamy tutaj sporo takich którzy twierdzą że skoro 3 dzień pada i coraz mocniej to juz nigdy nie będzie słonecznej pogody. A tymczasem ja widzę
  • Odpowiedz