Wpis z mikrobloga

Wrzucałem juz kiedys tego pana na wykop i nie zyskał on nalezytego uznania, natomiast zrobię to jeszcze raz z racji że wrzucil video podsumowujące jego predykcje sprzed 4 lat - a sprawdzone predykcje to to co tygryski lubią najbardziej.

Na wstępie zanim ktoś #!$%@? się do jego sposobu bycia czy maniery, gość jest skutecznym ekonomistą, zarobił miliony dla Citibank, był topowym trejderem parę lat temu.

Jego analizy dotyczą stricte UK, natomiast model jest dosc uniwersalny.

Video sprzed 4 lat:
-obiektem analizy są potężne ilości pieniędzy nadrukowane podczas covidu (15k funtow na każdego obywatela UK w tym dzieci)
-analizowane jest do kogo one trafią, u kogo one skończą, na co będą wydane i jak to wpłynie na ekonomię
-przewidywany jest wzrost cen nieruchomości, wzrost cen akcji, złota, oraz to że bogaci staną się jeszcze bardziej bogaci
-przewidywany jest dramatyczny spadek osób mogących pozwolić sobie na zakup własnej nieruchomosci.

W skrócie: to dodruk jest kluczowum powodem obecnej sytuacji na rynku nieruchów, reszta to tylko echo. W obecnym systemie gdzie rząd zadłuża się u bogatych, bogaci będą coraz bardziej bogaci i te nadrukowane miliardy zmienia sytuację społeczno-ekonomiczną na lata i bez opodatkowania kapitalu ciężko będzie to zmienić.

#nieruchomosci #gielda
Jestem_robotem123 - Wrzucałem juz kiedys tego pana na wykop i nie zyskał on nalezyteg...
  • 4
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123:

przewidywany jest dramatyczny spadek osób mogących pozwolić sobie na zakup własnej nieruchomosci.


Tlumacze to wykopkom to nie rozumieją, albo maja w d. Byle somsiad mial gorzej. Na zasadzie - moge nie miec mieszkania nigdy, byleby somsiad tez nie mial a najlepiej wynajmowal z zona i dzieckiem tylko jeden pokoj.

Bogaci beda kupowac bez bk0 a biedocie odjechaly ceny calkowicie i sa wykluczeni z rynku. Ceny nie spadna a im
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: ceny nominalnie mogą spaść w krotki okresie bo mieszkania tak samo są obarczone spekulacją.

Chodzi o to że linia "bycia zdolnym do zakupu mieszkania" będzie w długim okresie odjeżdżać biednym poprzez rozwarstwienie które jest napędzane dodrukiem - gdyż jak wyjaśnia powyższy film - pieniądze z dodruku płyną do kieszeni bogatych, którzy skupują mieszkania od biednych i kolo się zamyka.

Każdy dodruk to parę mieszkań przetransferowanych od biednych do bogatych,
  • Odpowiedz