Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim

Według wykopowych ekspertów od #demografia przyczyną niskiej dzietności jest tylko i wyłącznie kiepska sytuacja mieszkaniowa, bo niby jak tu mieć rodzinę skoro kawalerka kosztuje pół miliona w mieście wojewódzkim (ciekawe też dlaczego wszyscy chcą mieszkać w wojewódzkim, a nie w powiatowym…). W takim razie dlaczego ja nie mam rodziny, skoro mam 50 metrów w wojewódzkim, samochód, stałą pracę i ponad 100 koła oszczędności? Czekam na pomysły.

#pytanie #kiciochpyta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 25
  • Odpowiedz
Według wykopowych ekspertów od #demografia przyczyną niskiej dzietności jest tylko i wyłącznie kiepska sytuacja mieszkaniowa, bo niby jak tu mieć rodzinę skoro kawalerka kosztuje pół miliona w mieście wojewódzkim


@mirko_anonim: Jeżeli tak by było, to w miastach powiatowych gdzie mieszkania są o wiele tańsze, dzietność powinna być wyższa, a tak nie jest.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Bo tak chcą dzieci, że nic w tym kierunku nie robią. Bo jak bardzo czegoś chcesz, to dążysz aby to się ziściło, a tutaj ci napiszą, że mieszkania na Mokotowie są za drogie bo 100m2 kosztuje prawie 2 miliony złotych, więc rodziny nie będą zakładać. I po temacie. Jak im dasz takie mieszkanie za 400 tys, będzie narzekanie na brak żłobków blisko domu, słaba edukację państwowa i drogą prywatną, a
  • Odpowiedz
@HaPe: bo wszystkie kobiety wyjechaly do wiekszych miast robic kariere i tez nie rodza sie dzieci. ludzie skumajcie, ze przyczyna niskiej demografii jest kapitalizm i to co robi z ludzmi - pierze im mozgi poprzez mass media, ze szczescie to konsumpcja i trzeba #!$%@? w kolku jak chomik, zeby to wszystko finansowac. a na dzieci nie ma czasu. a potem sie budzisz z reka w dupie.
  • Odpowiedz
@HaPe: w miastach powiatowych przyjacielu to 60 procent mieszkancow leci na okolicach minimalnej +1000zl pod stołem. To zarazem odpowiedź na pytanie dlaczego ludzie pchaja się do wojewódzkich. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bagatelizowanie problemu mieszkaniowego przez boomersow to jakas #!$%@?*a zbiorowa aberracja. Atgument że kiedyś ludzie żyli w śmietnikach i żywili się azbestem i mieli dzieci jest nietrafiony bo nie było takiej bazy porównawczej a rozpietdolo* rynek
  • Odpowiedz
bo wszystkie kobiety wyjechaly do wiekszych miast robic kariere


@nie_odpisuj: jak wszystkie, jak w dużych miastach przewaga kobiet w wieku 20-30 lat to 10-15%?

tez nie rodza sie
  • Odpowiedz
@HaPe: bo to był kapitalizm XIX wieczny, w którym kobiety były niewyemancypowane i nie miały zatrutej bani socialmediami i karierami. wtedy naturalnym celem życia kobiety było małżeńswo i dzieci. Mało tego, system emerytalny był w dupie wiec tylko duża liczba dzieci gwarantowała spokojną starość.
  • Odpowiedz
Bagatelizowanie problemu mieszkaniowego przez boomersow to jakas #!$%@?*a zbiorowa aberracja.


@Sebastix: ale czego oczekujesz? państwo z moich podatków ma ci wybudować mieszkaniw czy jak?

Atgument że kiedyś ludzie żyli w śmietnikach i żywili się azbestem i mieli dzieci jest nietrafiony bo nie było takiej bazy
  • Odpowiedz
bo to był kapitalizm XIX wieczny, w którym kobiety były niewyemancypowane


@nie_odpisuj: bo dla takiej przeciętnej kobiety nie było innej drogi życiowej niż małżeństwo i dzieci, a dla chłopa jak chciał se .... również
  • Odpowiedz
@HaPe: tak się składa przyjacielu że zle adresujesz swoje farmazony, bo akurat i mieszkanie i domek pod miastem udało mi się kupić a nawet mimo konta na wykopie mam od 10 lat zone więc akurat nie musisz mi nic dopłacać ze swoich zapewne skromnych podatkow ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak na razie to Państwo z moich podatkow robi rozdawnictwo typu bk0 I bk2, które pompuje ceny
  • Odpowiedz
tak się składa przyjacielu że zle adresujesz swoje farmazony, bo akurat i mieszkanie i domek pod miastem udało mi się kupić a nawet mimo konta na wykopie mam od 10 lat zone więc akurat nie musisz mi nic dopłacać


@Sebastix: dziwne w poprzednim wpisie brzmisz jak typowy płaczek-frustrat, jeszcze ten tekst z tinderem, no i na deser, że ty masz, ale martwisz się o młodych, może się mylę

bk0 I
  • Odpowiedz
przyczyną niskiej dzietności jest tylko i wyłącznie


@mirko_anonim: bogactwo Polski

Dla dosłownie każdego bogatego państwa, bez jakichkolwiek wyjątków, demografia stanowi problem, bo ludziom zwyczajnie się nie chcę, jak mają w pełni dostatek.

Dyskusje uważam za zakończoną ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Dlaczego chcą w wojewódzkim a nie powiatowym? Bo w dużym mieście jest dużo pracy i za lepsze pieniądze a w syfie powiatowym o pracę nadal nie łatwo a jak jest to za najniższą jałmużnę. W dużych miastach jest gdzie wyjść, gdzie się zabawić a w syfie powiatowym najwyżej uchlać się pod sklepem.
  • Odpowiedz
Już odpowiadam, przyczyną niskiej dzietności jest tylko i wyłącznie spranie mózgu witaminkom, przez co, zamiast szukać mężczyzn odpowiednich i zakładać rodziny, wybierają źle, a gdy orientują się, w jakim bagnie są, jest już za późno na cokolwiek:

no a po co komu osoba z tej samej ligii? Jeśli kobieta samodzielnie może osiagnąc to co pomagałby facet, to facet niepotrzebny. Nie ma sensu dokładać sobie obowiązków wynikających ze związku tylko dla jakiegoś przeciętniaka
  • Odpowiedz
Właśnie, w miastach wokół dużych miast masz wyższa dzietność dzięki lokalizacji. Tam budują się pary, które chcą mieć dzieci i coś robią w kierunku założenia rodziny, a nie czekają aż ktoś za nich rozwiąże problem.


@Marek_Licyniusz_Krassus: dokładnie, a czy ja coś innego napisałem?
  • Odpowiedz