Wpis z mikrobloga

@bulbulator12345: Jeśli masz nowy nowy Dowód Osobisty (z warstwą cyfrową) to bez problemu możesz przez internet otworzyć rachunek rejestrowy w PKO BP.

Jeśli nie to trzeba bardziej na około kombinować, konto w PKO BP założone przez kuriera, a później przy jego pomocy otworzenie rachunku do obligacji (choć nie wiem czy ten sposób aktualnie działa bezproblemowo)
  • Odpowiedz
@PedzacaGuma nie mam konta w Pekao. Próbowałem wypełnić wniosek, musiałem nagrywać jakieś bzdurne filmiki weryfikacyjne, ale i tak wysyłają mnie do oddziału, oczywiście czynnego w absurdalnych godzinach.

@Asceus dowód mam teoretycznie nowy, ale warstwa cyfrowa jest nieaktywna. Pamiętam że urzędniczka upierała się że to niepotrzebne i nie chciało mi się z nią wykłócać ( ͡° ʖ̯ ͡°). No cóż, chyba założę przez kuriera i się przekonam.
  • Odpowiedz
dowód mam teoretycznie nowy, ale warstwa cyfrowa jest nieaktywna. Pamiętam że urzędniczka upierała się że to niepotrzebne i nie chciało mi się z nią wykłócać ( ͡° ʖ̯ ͡°).


@bulbulator12345: jak pójdziesz do dowolnego urzędu gminy/miasta/dzielnicy to od ręki wgrają Ci warstwę elektroniczną na ten dowód (trzeba mieć tylko taką kartkę którą dawali razem z dowodem, na której jest bodajże kod PUK). Pomagałem znajomemu zakładać profil
  • Odpowiedz
@tomek123456789 dzięki za info. Obawiam się że kartki z numerem PUK mogę już nie znaleźć, choć jeszcze to sprawdzę. Jak znajdę to ruszę kiedyś zad by aktywować sobie tę warstwę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W każdym razie, założyłem konto w PKO, zweryfikowałem dowód w oddziale (mam blisko, poszło bardzo szybko) i kupiłem obligacje.
  • Odpowiedz