Wpis z mikrobloga

Mirki,
buduję dom, w tym tygodniu będzie gotowy fundament, do końca roku planuję dobrnąć do stanu surowego zamkniętego. Kredytu brak, jednak w przyszłym roku będę brał na dokończenie i wykończenie środka. Czy jest możliwość już teraz ubezpieczenia budynku? Trochę się boję tak to wszystko trzymać bez nadzoru i ubezpieczenia, same okna to koszt prawie 200 tys. Najlepiej gdyby temat udało się ogarnąć przez internet, tak jak ubezpieczenie mieszkania. Dzięki #budujzwykopem #budowadomu #nieruchomosci #kredythipoteczny #ubezpieczenia #ubezpieczenie
  • 8
  • Odpowiedz
same okna to koszt prawie 200 tys


@magnussen: Popłynąłeś. A znajomi się dziwili, że robię małe okna xD

Jak masz w #!$%@?ę kasy, a jak widać masz, to nie pytaj o takie rzeczy na wykopie, tylko poradź się profesjonalistów.
  • Odpowiedz
Możesz już ubezpieczyć. Przy kolejnych etapach zgłaszasz i rozszerzają zakres ubezpieczenia i dopłacasz do składki. Ogólnie kosztuje to grosze i warto ubezpieczyć dla świętego spokoju. Sprawdź tylko owu bo są różne haczyki, czym bardziej zaawansowany stan budowy tym bardziej trzeba pilnować różnych szczegółów żeby potem nie było zdziwienia.
Online chyba będzie ciężko to zrobić.
  • Odpowiedz
@magnussen: Ubezpieczają w budowie, ubezpieczają przez internet.

Jedna uwaga - nie znalazłem towarzystwa która chciała mi dodać ryzyko kradzieżowe z tymczasowymi drzwiami. Miałem porządne drewniane (samoróbki) z dwoma zamkami ale dla nich było to za mało.

Jakbyś kupić byle jakie w markecie za 400 zł i zamek za 100 to by ubezpieczyli :)
  • Odpowiedz