Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć miraski,

pisze z anonima bo nie chce by mnie znajomi zweryfikowali ;)
Potrzebuje nieco porady życiowej...

W wieku 17 lat rzuciłem szkołe, 1 albo 2 klasa szkoły średniej przez sytuację finansową +chęć zdobycia oczywiście expa, aktualnie mam 5 lat expa, widzę że sytuacja na rynku jest conajmniej TRAGICZNA, aplikowałem do jakiś różnych firm by zmienić pracę to w kilku z nich dostałem odmowę przez najprawdopodobniej za wysokie oczekiwania finansowe, a miałem serio niskie bo całe 9/10k brutto i za te kasę przyjmowali ludzi co mieli po 8 lat expa xD tyle to ja zarabiałem mająć niecałe 2 lata expa.

Jeśli chodzi o moje skille to wiadomo:
- Redisy/ESy
- wdrażałem ogrom integracji płatności
- umiem postawić mikroaplikację i pobawić się infrastukturą
- pracowałem w projektach które mają spory kilka ładnych milionów aktywnych użytkowników, no i pierdyliard requestów na minutę
- umiem gadać z klientem - nie jestem żadnym autystykiem
- angielski poziom B2, umiem pogadać i pisać ale raczej kobiety w barze nie wyrwę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- i zapewne inne rzeczy, ale niestety nie chce mi się przeglądać CV

i teraz mam do was mirki pytanie, jestem młody mam 21 lat trochę tutaj już czasu w całym IT spędziłem ale niestety coś czarno to widzę w perspektywie dalszej, bo ten kryzys już jest od mniej więcej 1.5 roku i nie widzę praktycznie żadnej poprawy, jako że nie mam matury może napisać maturę i iść w te nieszczęsną medycynę? Nie znam zbytnio innych branż które mi się podobają oprócz medycyny, a jak się podobają to wiem że się na 1000% nienadaję :/

#pracait #programowanie #programista15k #kiciochpyta #pracbaza #praca



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Wykształcenie jest bardzo ważne bo otwiera drogę na zachodnie firmy (USA) itp., gdzie takie pieniądze to dostaje się na starcie.

W Polsce nie patrzą na wykształcenie firmy, które zajmują się outsourcingiem.. Czyli pieniądze "takie sobie" bo większość tych firm jest założone przez januszerke - czyli będą chcieli "Jak najwięcej (wycisnąć) za jak najmniej (zapłacić)"

Chcesz dobrą pracę to musisz skończyć studia.. Innej drogi nie ma - chyba, że jesteś
  • Odpowiedz
Wykształcenie jest bardzo ważne bo otwiera drogę na zachodnie firmy (USA) itp., gdzie takie pieniądze to dostaje się na starcie.


@ernesto94: iks de? Ich interesuje exp i C1.

które zajmują się outsourcingiem.. Czyli pieniądze "takie sobie" bo większość tych firm jest założone przez januszerke - czyli będą chcieli "Jak najwięcej (wycisnąć) za jak najmniej (zapłacić)"


@ernesto94: iks de dwa? Na outsourcingu zarobisz 2x tyle co w firmie produktowej.
  • Odpowiedz
@GeDox: To mam inne doświadczenie bo tam gdzie aplikowałem to zawsze były wymagane studia. Plus, że pracując bezpośrednio pod USA zarobisz jeszcze więcej niż przez polską firme - i tam patrzą na wykształcenie (albo firma z USA z oddziałami w EU, bo wtedy są normalne godz. pracy). Polskie firmy omijam szerokim łukiem właśnie przez mobbing/wywieranie presji.. A pracując pod zachód można lecieć na 2-3 kontrakty bo nie ma takiej presji
  • Odpowiedz
@WaveCreator @Milo900 kochani mogę sobie dla was dać ręcę uciąć - ja nie wrzucam postów z anonimowych - zdarzyło mi się, ale nigdy nie w tematyce IT!

Naprawdę, jeśli chce napisać wysryw to udowodniłem to wam 1000 razy że wrzucam baity z tego konta

Zresztą jak sami widzicie, ograniczyłem mocno aktywność na wykopie by brał udział w B2B regaty czyli yebaniu dwóch prywaciarzy na wypłaty #overemployment i powiem
  • Odpowiedz
@mirko_anonim poprostu odpadasz na pierwszym screeningu, u Anetki z HR. Chętnych jest tak dużo ze poprostu biorą do następnych etapów tych z ładniejszym cv i większym doświadczeniem. Bardzo często przegrasz z kimś starszym , po studiach, bo zatrudnienie ciebie to ryzyko. A co do medycyny-to zawsze dobry wybór ale studia to hardkor i do 30kroregos roku życia robisz pańszczyznę. 15 lat bycia poniżanym, a później dziwny tryb życia i pracy.
  • Odpowiedz