Wpis z mikrobloga

Chciałbym zacząć jazdę motorkami (mimo że mogę zrobić prawko a) od 125. Mam 185cm, który ze starych czy nowych będzie największy
Żebym nie wyglądał jak na kucyku.. Nawet mi się podoba tdr125 ale zgaduję że nie jest to największy motocykl.
Jest też coś takiego jak Rieju Aventura.
Ogólnie szukam największego 125 najlepiej w stylu adventure.
Lubię grzebać w mechanice więc wiek motocykla nie ma znaczenia.
Wiem też że jest coś takiego jak Honda Varadero ale w moich oczach strasznie to wygląda ()
#motocykle #motomirko #motocykle125
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Honda Varadero


@crazy88: Chciałem napisac, że jest to najbardziej przepłacona 125 w Polsce, obok Shadow, ale własnie popatrzyłem, ile kosztuje ten wynalazek:

Rieju
  • Odpowiedz
@crazy88: To kup coś do 5k i też przywykniesz, a jeszcze taniej wyjdzie kupic ze 2h w szkole nauki jazdy na 125. Wydawanie 21k na Chińczyka to głupota.

Robić A i tam się obędziesz z moto na placu. Serio, szanuj swoje pieniądze, nie wywalaj ich w błoto.
  • Odpowiedz
@crazy88: stałem przed podobnym dylematem. Ze względu na to, że na 125 może jeździć w zasadzie każdy, byle kat. B miał dłużej, niż 2 lata, ceny wywaliło w kosmos. Już nawet nie mówię o chińczykach, które 3-4 lata temu kosztowały 10-11k, a teraz przekraczają 15. "wiaderka" i "szadołki" to już szczyt spi...nia, żeby za 20-letni motocykl 125 ccm, co zjechał pół europy, wołać po 20k PLN - widuję na A4
  • Odpowiedz
@crazy88: jak nie masz żadnych ograniczeń ruchowych ani psychicznych (tj nie jesteś ciamajdą) to rób normalnie kurs. Nauczysz się i przywykniesz do maszyny nawet i do 600. Bez sensu jest kupowanie 125 i marnowanie sezonu na jazdę motorynką xd
  • Odpowiedz
Honda Varadero

Chciałem napisac, że jest to najbardziej przepłacona 125 w Polsce


@Zielony34: popyt mocno przewyższa podaż. Varadero niby robione było na tej samej ramie, co jego więksi bracia, przez co jest w teorii nie do zdarcia. Plus masz dwa cylindry, gdzie prawie wszystko inne na rynku ma jeden cylinder i wałek wyrównujący wibracje. Pewnie dlatego jest tak popularny (a przy tym "cenny").

ale chciałbym przywyknąć do motorków i dopiero wtedy
  • Odpowiedz
Żebym nie wyglądał jak na kucyku


@crazy88: więksi od ciebie jezdzą na mniejszych motorach niż Varadero a ty sie przejmujesz tym jak będziesz wyglądał w czasie jazdy w oczach ludzi których nie znasz ?
Kup byle co, używane i markowe, byle nie chinczyk. Podziękujesz później
  • Odpowiedz
Varadero niby robione było na tej samej ramie, co jego więksi bracia, przez co jest w teorii nie do zdarcia. Plus masz dwa cylindry, gdzie prawie wszystko inne na rynku ma jeden cylinder i wałek wyrównujący wibracje.


@MrDracek: Zgadzam się, ale to wciąż 125, a do tego 125 które ma już swoje lata i często ściągana jest z zachodu w każdym stanie i robiona pod sprzedaż. Swoją drogą, to ludzie
  • Odpowiedz
ja mam 195cm i też mysle o 125 ale chyba dam sobie spokoj


@januszkasprzykowski: Zdecydowanie daj sobie spokój. Na Twój wzrost nie ma 125 na której nie będziesz wyglądał komicznie, a te największe rozmiarowo 125 kosztują absurdalne pieniądze.
  • Odpowiedz
@crazy88 zaczął bym od zablokowania tego tagu bo uwierz mi, że jak posiedzi się tutaj dłużej to cyrk na kółkach XD. Walenie konia, że 125 jest źle i fuj, rób A. A to spoko sprawa, ale jeśli chcesz kupić 125cc to ją kup! Varadero się nie opłaca, ale Rieju to spoko opcja, czy budżetowo Junak RX One
  • Odpowiedz
ale nie każdy chce po autostradach jezdzic motorem wielkości samochodu i w cenie samochodu. niektorzy chcą mały prosty motor do wypadu nad jezioro pod miastem i nic więcej.


@januszkasprzykowski: Dużym motorem można zrobić to samo, co małym. Problem polega na tym, że taniej kupisz coś klasy 500, niż 125. Ty chyba nie za bardzo masz pojęcie o tym, co się dzieje na rynku...
  • Odpowiedz
@crazy88: jak potrafisz coś grzebnac, możesz kupić sobie mz etz 125, temat na wykopie nie popularny, bo większości pamięta te motocykle PRL, że się psuły, bo naprawiali je chalupniczo na drut i szmatkę, żeby chociaż trytke wtedy mieli i źle im się kojarzy, ale jak zrobisz silnik na współczesnym zapłonie i współczesnym gaźniku, daje się robić bez awaryjnie identyczniej jak w 4t, ale mocy wicej jest klimat, cieszysz się z
  • Odpowiedz