Wpis z mikrobloga

#gielda
@151346136
Pytanie bez uszczypliwości - jakie dokładnie dane "mrugają ci na czerwono"?
Pytanie drugie - czemu uważasz że mini zrzut przed wynikami (póki co nic specjalnego) może przerodzić się w jakąś większą zmianę trendu?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@151346136:
Dzięki wielkie za solidny raport. Tymczasem pewny osobnik na takie samo pytanie tylko w drugą stronę byłby w stanie jedynie otworzyć teczkę ze screenami sprzed 2 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do danych to odpowiem zbiorczo - wiem, też to widzę. Chyba wszystkie "duże" wskaźniki czyli gdp, bezrobocie, p przemysłowa i sprzedaż są bardzo słabe i powinny być coraz słabsze bo po prostu tak wygląda naturalny pęd w gospodarce. Według mnie obniżki stóp, nawet większe od oczekiwanych raczej nie uratują sytuacji chyba że znów stopy pójdą do zera. Prognozy analityków to rzeczywiście śmieszny temat, eps dla sp500 r/r to 15%+ co jest po prostu niemożliwe przy niskiej inflacji i bez gigantycznego skoku produktywności. Zbiorowa głupota to według mnie niedopowiedzenie.

Jest tylko jeden problem, a mianowicie rzeczywistość. Zobacz sobie na Apple o którym już kiedyś pisaliśmy. Te załamanie wzrostu rev/earnings już jest co więcej, oni nie rosną w ogóle. Stan na dziś to earnings yield na poziomie 2.8%. Jeśli to jest "fair value" dla spółki 0 growth, to czemu nie może być 2.5% albo w ogóle 2%? Tu od dawna nie liczą się żadne fundamenty więc równie dobrze pompa może trwać kolejne miesiące. Skoro w piątek nikt nie pytał kiedy zwróci się capex za AI to pewnie w przyszły piątek też nikt nie będzie zawracał sobie tym
  • Odpowiedz
  • 1
@DJ007:
Te 3.4b przychodu największego beneficjenta tej manii to zatrważająca liczba. Warto jeszcze dodać że OpenAI zarabia też udostępniając swoje API innym firmom które oczywiście zysków z tego tytułu nie odnotowują.

Tak trochę zmieniając temat to widzę że się kłócisz z mańkiem i w każdym komentarzu zaciekle zarzeka się że nie jest żadnym naganiaczem. To że klamie jest oczywiste dla każdego kto wszedł tu przynajmniej kilka razy i zamiast szukać
  • Odpowiedz