Wpis z mikrobloga

;tl;dr - Załóżmy partię polityczną i wygrajmy wybory ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mirki i Mirabelki - w dniu dzisiejszym wpadłem na nieco szalony a zarazem genialny pomysł.
Jak można zobaczyć na tagu #polityka "banda czworga" bije się o władzę od X czasu i twarze się praktycznie nie zmieniają, jedynie zamieniają się stołkami. Co Wy na to aby w końcu z tym skończyć? Wiem, wydaje się to wręcz niemożliwe, ale może jednak warto spróbować?
Pomysł brzmi: załóżmy partię polityczną i wystartujmy w wyborach.
Szczerze na ten moment nie wiem co jest potrzebne, ale myślę, że z Waszą pomocą byłbym w stanie od początku do końca poprowadzić tą sprawę.
Skoro #konfederacja dostała się do sejmu to czemu by się miało nam nie udać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Partia byłaby merytoryczna, można powiedzieć, że centrum - ani prawa, ani lewa. Ponad podziałami.
Plan działania można już powoli układać:
- Zwiększenie kwoty wolnej od podatku - ustalenie jej na poziomie dynamicznym, zależnym od kwoty minimalnego wynagrodzenia aby nie trzeba było jej ponownie waloryzować;
- Obniżenie VAT do 22% - z ekonomii wiem, że efekt zmniejszenia wpływów do budżetu będzie przez rok-dwa a później będzie większy niż przy 23%;
- Posadzenie odpowiedzialnych z #koalicjadeweloperska za te miliardy dla deweloperów; ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Delegalizacja organizacji pseudoekologicznych;
- Ustanowienie prawa delegalizującego telewizje #zarublika i tym podobne - tam jest istna mowa nienawiści
- Liczne uproszczenia przepisów prawa i rozwinięcie stron typu biznes.gov.pl wyjaśniających co należy zrobić krok po kroku w danej kwestii, plusy i minusy danego wyboru itp. tak aby każdy obywatel nie musiał studiować prawa lub iść do prawnika po poradę z byle błachostką bo się okaże, że za 3 lata będzie ścigany bo nie zgłosił, że dostał batonika od starszego sąsiada (a ten go ukradł) i grozi mu odsiadka za paserstwo ( ͡º ͜ʖ͡º)
- Likwidacja nierentownych kopalń - damy im pensje do emerytury i wyjdzie nas taniej niż dopłacać do nich miliardy co roku...
- Ogarnięcie służby zdrowia oraz NFZ - lekarz będzie musiał wyrobić swoje w państwowym gabinecie jeśli będzie chciała dana placówka być pod NFZ, a nie, że pojawi się raz w miesiącu i terminy będą na za trzy lata a on prywatnie będzie golił kasę.
- Dla przedsiębiorców: Kasowy PIT - płatność podatku po otrzymaniu wpłaty. Bardzo przydatna opcja na początek rozkręcania biznesu jak i później przy większych kontraktach.
- Zniesienie zakazu handlu w niedzielę - studenci będą znów mogli dorabiać. Można tu procedować o większej płacy w tym dniu.
- Zmiany godzin pracy w urzędach - trzy dni w tygodniu urzędy otwarte 6-14, dwa dni w tygodniu 14-22 - urzędy mają być dla ludzi, a jak wiadomo obecnie trzeba brać wolne aby pójść coś załatwić w urzędzie. Dodatkowo (ile tylko się da) umożliwienie załatwienia sprawy zdalnie.
- Zmiany w systemach odpraw i płacach w zarządach spółek skarbu państwa - nie mogą nas aż tyle kosztować zarządy i zmiany kadrowe. Wprowadzenie wymogu wykształcenia i doświadczenia w dziedzinach którymi zajmuje się spółka.
- Wprowadzenie odpowiedzialności urzędnika, ministra - uchwalenie ustawy o odpowiedzialności karnej i finansowej urzędników. W zamian dostaną wyższe pensje. W przypadku wykrycia korupcji czy niegospodarności będzie groziła konfiskata rozszerzona ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skończą się ławki za miliony złotych.
- Podatek belki - zniesienie do jakiejś kwoty (np. dwukrotności kwoty wolnej od podatku)
- Wprowadzenie ograniczenia praw obywatelskich dla tzw. genderfluid i innych stworków które wymyślają sobie zaimki - szanujmy zdrowe społeczeństwo, tolerujmy LGBT bo to człowiek jak każdy inny ale bez pokemonów.
- Stworzenie polskiego państwowego marketu i przetwórni owoców i warzyw (tak wiem, komunistyczny zamysł - ale jest pewien cel XD). Market w którym można będzie kupić produkty prawie, że bezpośrednio od rolnika - pomijamy łańcuch dostaw dzięki czemu rolnik może dostarczyć zakontraktowane ilości danego owocu/warzywa w podanej cenie a marża marketu byłaby dość niska. Główny postulat rolników byłby spełniony, nie trzeba robić skupów interwencyjnych i innych takich - stabilna cena X za kg, nie taniej, nie drożej. Masz dostarczyć tyle i tyle, nadmiar możliwy do przyjęcia po niższej cenie. Jak zasadzisz więcej niż zakontraktowane to rób se z tym co chcesz i nie płacz.
- Usunięcie martwych i absurdalnych przepisów i wymagań, np. pędzenie bimbru na własny użytek - niby jest przepis zakazujący ale i tak 95% (( ͡ ͜ʖ ͡)) jak nie więcej bimbrowników swobodnie sobie działa i nikomu nie szkodzi.
- Reorganizacja pracy policji - skupienie się na pracy, premiowanie spraw zakończonych "powodzeniem" czyli np. odnalezienie roweru a nie umorzenie postępowania, premie od wystawionych słusznie mandatów - kary za niesłuszne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Odpolitycznienie tej służby.

I co najważniejsze - zmniejszona liczba ministrów, ale za to z kompetencjami. Jak minister szkolnictwa to ma być nauczyciel/wykładowca a nie sklepikarz z własną działalnością. Minister finansów ma mieć skończoną księgowość i działać w tym temacie...
Partia wsłuchiwałaby się w głos społeczeństwa, za tuszowanie jakichś spraw groziłoby wyrzucenie ze stanowiska i odpowiedzialność karna/finansowa.

Bardzo się rozpisałem, ale no chciałem jak najwięcej ująć - każdy pewnie znalazł interesujący punkt, każdy pewnie dodałby coś od siebie. Mamy tutaj bardzo szeroką gamę użytkowników, od prawników, przez kierowców tirów, górników, sklepikarzy, nauczycieli, rowerzystów, po programistów 15k. Każdy jest na swój sposób wyjątkowy i można śmiało rzec, że potrzebny. Każdy ma jakąś uwagę co można by zmienić, co można poprawić. Począwszy od podrzędnej drogi w Pierdziszewie Górnym, po Kodeks Karny. Każdy zna swoją branżę - jej bolączki, co by zmienił, co by naprawił, co jest w porządku i by nie ruszał. Potrzebny jest nam rząd ekspertów w każdej dziedzinie (ale nie, że jedna osoba jest alfą i omegą, lecz każda osoba jest oddzielnym specjalistą w swojej dziedzinie).

Wykopków jest wielu, wszyscy rozsiani po całej Polsce. I teraz każdy okręg wyborczy na 90% ma swojego wykopka. Przez czas do najbliższych wyborów parlamentarnych można założyć partię, pozgłaszać członków i co tam jeszcze trzeba i rozpocząć kampanię - trzeba rozpropagować to od wykopu, przez znajomych i rodzinę, przez współpracowników, prawie jak głuchy telefon. Wiadomo, nie każdy się nadaje na posła, ale może ktoś zna akurat kogoś kto by się nadał i startował w danym okręgu. Główne wymagania to uczciwość, nie bycie pazernym na kasę, chęć zmiany Polski na lepsze. No i bycie nową twarzą w polityce - to nie ma być kolejna zmiana nazwy partii danego posła.

Jeśli ktoś jest zaznajomiony dobrze z przepisami odnośnie zakładania partii, startowania w wyborach itp.- dosłownie co i jak, jest w stanie prowadzić krok po kroku to też będzie mile widziany - taka pomoc też będzie potrzebna, bo jak wiadomo w internecie różne rzeczy piszą a na przestudiowanie całego prawa braknie czasu ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nazwa nie jest chyba ważna, ale propozycje możecie dawać w komentarzach.

To jak? Działamy?

  • Tak 30.8% (8)
  • Nie 50.0% (13)
  • Nie mam zdania 19.2% (5)

Oddanych głosów: 26

  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki i Mirabelki - w dniu dzisiejszym wpadłem na nieco szalony a zarazem genialny pomysł


@MgrMarecki: a bo ty pierwszy

@MgrMarecki: sorry, ale może być problem związany z wyjściem elektoratu z piwnicy na wybory...


@smutny_przerebel: przecież tu na wykopie były partie które się nawet nie zarejestrowały jako partie bo autorom nie chciało się wyjść z piwnicy xD
  • Odpowiedz
- Reorganizacja pracy policji - skupienie się na pracy, premiowanie spraw zakończonych "powodzeniem" czyli np. odnalezienie roweru a nie umorzenie postępowania, premie od wystawionych słusznie mandatów - kary za niesłuszne ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MgrMarecki: nie wiem czy nigdy nie pracowałeś na jakimś stanowisku gdzie zarządzasz ludźmi czy nie ale pomysły i naiwność masz na poziomie 15 latka xD
  • Odpowiedz
parlamentarnych można założyć partię, pozgłaszać członków i co tam jeszcze trzeba i rozpocząć kampanię -


@MgrMarecki: np pozbierać składki by mieć hajs na funkcjonowanie partii a potem ogarnąć hajs na kampanię wyborczą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryspin013: Im większy VAT tym więcej przedsiębiorców próbuje go odzyskać, oszukać system poprzez nie wystawianie faktur itp. W pierwszym roku po zmianie zazwyczaj utrzymuje się tendencja z lat poprzednich, po roku - dwóch widać efekt w postaci większej ilości rozliczanego podatku.
Tak samo w drugą stronę - podwyższenie VAT powoduje, że w pierwszym roku po wprowadzeniu podwyżki masz więcej hajsu w budżecie ale później wpływy maleją (więcej ludzi zaczyna kombinować
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Im większy VAT tym więcej przedsiębiorców próbuje go odzyskać, oszukać system poprzez nie wystawianie faktur itp. W pierwszym roku po zmianie zazwyczaj utrzymuje się tendencja z lat poprzednich, po roku - dwóch widać efekt w postaci większej ilości rozliczanego podatku.

Tak samo w drugą stronę - podwyższenie VAT powoduje, że w pierwszym roku po wprowadzeniu podwyżki masz więcej hajsu w budżecie ale później wpływy maleją (więcej ludzi zaczyna kombinować
  • Odpowiedz
Jak dasz np. drogówce 10% od mandatu to zobaczysz jak zaczną trzepać tych "najszybszych" i za wyprzedzanie na przejściach - aby wyrabiać jak najwięcej na godzinę. Dwa mandaty po tysiaku w ciągu godziny i masz stówkę na głowę. Popracujesz 5-6 godzin (tak realnie) i masz 500-600zł premii. Mało? Nie. A uwierz, że po dwóch-trzech takich latach ruch by się uspokoił i wzrosłoby bezpieczeństwo.


@MgrMarecki: zdajesz sobie sprawę, że twoje wyjaśnienie
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryspin013: Wcale tak nie napisałem i Korwinistą nie jestem, wypraszam sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nadmierny wzrost podatków przyczynia się do spadku sprzedaży legalnych produktów, sprzyja wzrostowi przestępstw i zmniejsza wpływy do budżetu. Doskonałym przykładem potwierdzającym prawdziwość tej tezy jest rynek tytoniu – uważają eksperci Instytutu Globalizacji.

Uczyłem się o tym na ekonomii, jakieś podręczniki do tego były, tak więc tak, 100% chłopski rozum ( ͡
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryspin013: Co do likwidacji urzędników - gdzieś wspomniałem o tym? Nie. Nawet napisałem, że urzędnicy są dla ludzi, mają mieć lepsze pensje ale i zwiększoną odpowiedzialność za swoje czyny. Likwidować można tylko zbędnych urzędników, tam gdzie siedzą przez 8h i piją kawę albo nawet nie przychodzą do pracy (a uwierz, że jest takich sporo - nawet sam ostatnio w urzędzie gminy na takiego trafiłem, nikt nie wie kiedy będzie, jest
  • Odpowiedz
Uczyłem się o tym na ekonomii, jakieś podręczniki do tego były, tak więc tak, 100% chłopski rozum ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Polecam poczytać np. tą książkę - https://www.ksiegarnia.beck.pl/16678-luka-podatkowa-skutki-dla-finansow-publicznych-alina-klonowska - tylko uprzedzam, że ciężko się czyta.


Uwielbiam jak bordo na wykopie mierzy wszystkich swoją miarą ( ͡ ͜ʖ ͡)


@MgrMarecki: to super. Problem w tym, że
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryspin013: Nauka jak każda inna. Wiesz, że badania naukowe w medycynie (np. oparte na korelacji) też nie są w 100% pewne? Może się okazać, że jakiś marker wskazujący podwyższone ryzyko zachorowania na konkretny rodzaj nowotworu wcale na to nie wskazuje i jest randomowym zjawiskiem? Bo ktoś badał go na małej grupie ludzi i mu się w 80% sprawdziło ( ͡° ͜ʖ ͡°) A niektórzy (w skrócie CS) aby zdobyć tytuł "poprawiali" jeszcze wyniki usuwając nie trafionych ludzi i szukając takich, aby zgadzało się z tezą... ( ͡ ͜ʖ ͡)

Odpowiedzi muszą być proste aby każdy zrozumiał. Jak napiszesz elaborat na 12 stron rozpisując wszystkie przypadki, założenia itp. to nie zmieni charakteru wypowiedzi a jedynie zniechęci czytelnika. Do tego co miałem napisać, projekty ustaw tutaj? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zapał mogę mieć, doświadczenie też. Tylko pytanie co po jednej osobie - tu trzeba przynajmniej z 250 takich ludzi aby mieć możliwość zdobycia większości (i to przy dużej dozie szczęścia i powodzenia planu) aby móc zacząć realnie coś działać. Jak zwykle posta dałem o złej godzinie bo jest aż 24 głosujących. Tu trzeba armii ludzi, każdego zweryfikować,
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryspin013: Oho... Widzę, że 10k urzędników (przypuśćmy nawet tylko po 5k na msc a wydatki są na 1000% sporo większe) w skali kraju czyli minimum 5mln miesięcznie w skali kraju to jest nic i dlatego należy odpuścić ( ͡° ͜ʖ ͡°) A skąd tego hajsu dosypać jak takie oszczędności mamy odrzucać? Jak to mówią grosz do grosza a będzie kokosza. Tu tysiąc, tam 10 i się
  • Odpowiedz