Wpis z mikrobloga

A więc jest taka sprawa. Potrzebuję pomocy w doborze słuchawek.
Mam sobie #gitaraelektryczna i do niej multiefekt. Gram sobie często w takiej konfiguracji:
Komputer z głośnikami na podkład muzyczny
Gitara - multiefekt- piec Marshalla
Wszystko brzmi pięknie.
Teraz chcę grac na słuchawkach i podłączyłem jakieś zwykłe nauszne do samego multiefektu zamiast pieca. Dźwięk jest okropny i całkiem inny niż na piecu. Po prostu nie da się wytrzymać.
Postanowiłem więc kupić lepsze słuchawki. Czytałem trochę o impendacji i te moje zwykłe mają 32 Ω, czy jak kupię takie z 250 Ω to będą brzmiały lepiej?
Jakie słuchawki najlepiej kupić do gry na gitarze (raczej metal)
#audiovoodoo #audioboners #gitara
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kupię takie z 250 Ω to będą brzmiały lepiej?


@kidi1: beda brzmialy ciszej z tym samym wzmocnieniem, ale za to mniej zbierac szumy (ale nie szumy które są faktycznie przy nagraniu, jak gitara buczy to to powinny słuchwki wyłapywac), sluchawki zawsze beda brzmiec jak sluchawki moim zdaniem, moga byc bardziej jakosciowe ale nigdy nie beda mialy jakosci wzmacniacza rozkreconego glosno, beda brzmialy po porstu inaczej czy znajdziesz idealne sluchawki trudno
  • Odpowiedz
  • 0
@Burstaine: W sumie mój multiefekt ma symulacje wzmacniaczy i nawet było trochę lepiej jak go dodałem do łańcucha, ale nadal było słabo. Pokombinuję z tym jeszcze. To dobry trop. Dziękuję.
  • Odpowiedz
@kidi1 niestety będziesz potrzebował czegoś, co zastąpi ci piec. Oiecyk i głośnik robią tak w zasadzie największą robotę, jeżeli chodzi o dźwięk. Poszukaj, zy multiefekt nie ma jakiejś emukacji piecyka.
  • Odpowiedz
  • 0
@pordzio: Tak, caba zawsze używam, znalazłem też u siebie klasyczne słuchawki sd-501 mają 600 ohm :) coś czuję, że będzie ciekawy weekend :) dziękuję za zainteresowanie tematem koledzy @Burstaine
  • Odpowiedz