Wpis z mikrobloga

#patodeweloperka #nieruchomosci #elektryka #elektronika

Myślicie, że patodeweloperka to drogie i ciasne mieszkania?
To się bardzo mylicie.
Jeszcze gorzej to wygląda od strony technicznej. Można rzec, że zakrawa o kryminał.
Budynek mieszkalny oddany w zeszłym roku.
Przyjechaliśmy na przegląd detekcji tlenku węgla i LPG w garażu podziemnym.
Nie działa wentylator dachowy z detekcji.
Idziemy na dach, demontujemy puszkę wentylatora, a tam coś takiego, pic rel.

Takich kwiatków z wielu "inwestycji" mam mnóstwo. Jak ktoś jest zainteresowany to mogę powrzucać na mirko.
HardWax - #patodeweloperka #nieruchomosci #elektryka #elektronika

Myślicie, że patod...

źródło: IMG_20240717_151421

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • 102
@HardWax no ale w puszke nie zagląda. Moze działało na odbiorze. Nie zebym bronil dewow bo to raczyska no ale tutaj to pewnie nawet nikt nie wiedzial co odrutowane jest
  • Odpowiedz
Idziemy na dach, demontujemy puszkę wentylatora, a tam coś takiego, pic rel.


@HardWax: to już chyba element wentylatora tak? Detekcja CO+LPG wystawia tylko sygnał.
Zresztą w branży wentylacyjnej elektryka często traktowana jest jak na załączonym obrazku, bo Pan mgr inżynier robót sanitarnych uważa że jego wiedza o ruchu powietrza jest święta, a reszta to przystawka...
  • Odpowiedz
w dokumentacji powykonawczej podpisał się facet poświadczając działanie systemu.


@HardWax: przecież za takie coś z automatu powinien być sąd i przykładnie powinien dostać chociaż z pół roku czy roczek ku przestrodze
  • Odpowiedz
O Hui. Powiem tak, 90% osób w ogóle się nie interesuje takimi szczegółami, zakładając że czego oczy nie widzą.... itd. Ale polecam każdemu wykonawcy patrzeć na ręce, interesować się, sprawdzać. Ja wiem że to strasznie czasochłonne, wymaga doedukowania się w danych dziedzinach, ale warto.
Nasza firma parę lat temu odebrała budynek pod siedzibę, wszystko odebrane itd. A że w firmie dużo osób technicznych, to przy okazji zaczęliśmy coś działać z tematem inteligentnego
  • Odpowiedz