Wpis z mikrobloga

Siema mam pytanie. Az wstyd sie przyznac, ale nigdy nie ogralem serii #stalker
Teraz przymierzac sie bede do 1 czesci. Czy jestem "zmuszony" instalowac jakies paczki, mody zeby w to grac? Czy mogę bez problemu zagrac w to co juz jest i bede sie dobrze bawic? ()

#gry #pcmasterrace #steam
  • 13
  • Odpowiedz
@Milo900: Pierwszy stalker lubi się wypędzlowywać do pulpitu co jakiś czas, wiec nie zapominaj często sejwować :)

Poza tym da się w to bez problemów grać z modami i zajebiście bawić :)
  • Odpowiedz
@Milo900: na pierwsze przejście polecam zone reclaimation project, (do clear sky, sky reclaimation project), oba te mody łatają dużą część bugów (w tym tych które mogą popsuć ci gre) poza tym to nie zmieniają nic w rozgrywce, do CoP w sumie chyba nie potrzeba żadnego takiego moda
  • Odpowiedz
@Milo900: kolega parę wpisów niżej wrzucał linka do strony gdzie są paczki z łatkami
https://www.metacognix.com/files/stlkrsoc/index.html
Jak będziesz grał w Czyste niebo to polecam łatki zainstalować, bo to chyba najbardziej zabugowana część. Co do Cienia czernobyla, to zależy. Mnie udało się przejść grę i nie miałem żadnych gamebreakingowych bugów, a niektórzy też mówią, że bugi dodają grze klimatu.
  • Odpowiedz
@Milo900: Graj bez modów w Cień Czarnobyla, ja używałem tylko na zwiększenie udźwigu bo mnie wkurzało latanie w te i spowrotem po rzeczy

Do Czystego Nieba użyj "stalker complete" łata bugi i poprawia grafike
  • Odpowiedz
@Milo900: Więc tak, czy można bez problemu? Oczywiście. Mam wersję od GoG i jeśli dobrze pamiętam to crash występował bardzo sporadycznie, z 2x na przejście raczej tylko przy clear sky. Zdarzy się że nie zaskoczy misja i trzeba wczytać zapis - dlatego do czystego nieba warto wrzucić fanowskie naprawianie bugów, o których na początku zostało wspomniane.
A czy można grać bez modów? No można. Jednak narażę się i podzielę opinią,
  • Odpowiedz
@Milo900: Nie słuchaj tych co mówią żebyś ogrywał vanille. Pograsz chwilę i szybko zrezygnujesz. Zainteresuj się tematem STALKER GAMMA to bardzo rozbudowany modpack do anomaly (czyli modpack do moda ANOMALY do S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci). Jak odpalisz to poza grafiką, trochę pustym (ale wcale nie aż tak jakby się mogło wydawać a przynajmniej robiącym klimat) światem i niektórymi archaicznymi funkcjonalnościami to nie ogarniesz że to gra z 2009. Bardzo grywalna aktualnie
  • Odpowiedz
@Arrgon: gamma bez znajomości uniwersum jest bez sensu.
@Milo900: zacznij sobie od zewu Prypeci, potem 1 jeśli będziesz czuł niedosyt. Czyste niebo jeśli nie będziesz wiedział co zrobić z wolnym czasem.
Co do modów, jak ci klimat lub gameplay nie podejdzie to żaden mod tego nie zmieni.
  • Odpowiedz