Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki z tagu #motomirko
mam pytanie odnośnie do #motocykle (pacjent to Yamaha MT)
Czy ktoś z was może wie, co może być przyczyną odgłosu jakby grzechotania, gdy puszczam manetkę gazu? (choć bez różnicy czy jest wbity bieg czy po prostu nie trzymam odkręconej manetki) Może coś w okolicach łańcucha, trudno mi zlokalizować ten odgłos. Dodam, że nie ma problemów z wbijaniem biegów (skrzynia) a silnik pracuje równo (sprzęgło). Ponieważ nie znam się na mechanice, najpierw chciałbym zasięgnąć porady tutaj. Ostatecznie, jeśli macie do polecenia jakiś uczciwy i rzetelny #warsztat w #warszawa to bardzo bym prosił namiar.
Z góry dziękuję!
  • 5
  • Odpowiedz
@sporysz u mnie ostatnio było stukanie… Podczas jazdy nie wiedziałem co to może być. Dopiero jak przejrzałem moto na postoju to sprawdziłem czy to na pewno nie jest odgłos jakiegoś luźnego elementu. Śruba trzymająca uchwyt od przewodu hamulcowego z przodu odkręciła się i zgubiłem ją podczas trasy a uchwyt trzaskał o widelec przy przyśpieszaniu
( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@sporysz: jak wyżej - od jakiejś luźnej śrubki / plastiku / uchwytu. Po rozciągnięty rozrząd - to wynika z przebiegu etc, chociaż raczej dzwoni w pewnych partiach obrotów po prostu
  • Odpowiedz
  • 1
@0anon: @11mariom @Man_of_Gx dziękuję panowie! zrobię obchód, zobaczę czy nie ma nic luźnego. następnie doczytam czym jest napinacz rozrządu i spróbuję także potem tenże zlokalizować :D dodam, że nalatane jest 20 kkm.
@amath trudno mi powiedzieć, choć raczej nic z silnika. no i ten pracuje nienajgorzej, innych objawów raczej nie ma.
  • Odpowiedz