Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy. W mieszkaniu temperatura od dwóch tygodni jest 30-31 stopni... Stare budownictwo, mieszkanie 40m2, okna są jedynie w dwóch pokojach od strony zachodu, więc otwieranie okien na noc nic nie daję (temperatura spada max do 28 stopni a rano i tak wraca do 31). Rano zamykamy i zasłaniamy okna, otwieramy tylko w nocy. Jak ochłodzić chociaż jeden pokój? Klimatyzacja split odpada. Jakieś pomysły, poradniki? Klimatyzator przenośny? Proszę o porady ( ͡° ʖ̯ ͡°) #pytaniedoeksperta #klimatyzacja ##!$%@? #klimatyzator
  • 29
  • Odpowiedz
@Techn9cian Otwórz drzwi na klatkę w nocy i wietrz.
Generalnie mieliśmy tak samo - mieszkanie jednostronne i zero przewiewu. Rolety, zamykanie okien w dzień nic nie dało bo ściany się nagrzały. Jak ściany się nagrzały to dupa. Szybko tego się nie wychłodzi.
Ogólnie to nie wytrzymaliśmy i się wyprowadziliśmy.
  • Odpowiedz
@Techn9cian przerabialem to z oknami na południe i później z upałem w przypadku okien skierowanych na wschód (światło + wysoka temperatura rano, także w kuchni szło się ugotować razem z przyrządzanym obiadem). U mnie żaluzje + rolety średnio dają radę. Klimatyzacja przenośna jest dość głośna i musisz odprowadzać gorące powietrze, ale są specjalne nakładki na okno. Jednak raczej to nie zda egzaminu. Słyszałem o foliach na okna, które w jakimś stopniu
  • Odpowiedz
@Techn9cian: klimatyzacja przenośna, u moich rodziców jest sypialnia na południe - kupili rok temu i mówili że żałują że wcześniej nie kupili. I chyba niedużo dali coś koło 2,5k dużo mniej niż tradycyjna na ścianę.

Ale fakt z tego ch chwilę to widziałem to hałasuje, jak w pokoju pracujesz/przebywasz to może denerwować.
  • Odpowiedz
Jakieś pomysły, poradniki? Klimatyzator przenośny?


@Techn9cian: Nic innego nie wymyślisz. ¯\(ツ)/¯ Trochę musisz popracować nad ustawieniem tego, wyprowadzeniem rur, powierzchnią która nie będzie rezonowała itd., ale jest możliwe używanie tego. Faktycznie obniża temperaturę, wilgotność i jeszcze wieje. Komfort zupełnie inny.
  • Odpowiedz