Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy. W mieszkaniu temperatura od dwóch tygodni jest 30-31 stopni... Stare budownictwo, mieszkanie 40m2, okna są jedynie w dwóch pokojach od strony zachodu, więc otwieranie okien na noc nic nie daję (temperatura spada max do 28 stopni a rano i tak wraca do 31). Rano zamykamy i zasłaniamy okna, otwieramy tylko w nocy. Jak ochłodzić chociaż jeden pokój? Klimatyzacja split odpada. Jakieś pomysły, poradniki? Klimatyzator przenośny? Proszę o porady ( ͡° ʖ̯ ͡°) #pytaniedoeksperta #klimatyzacja ##!$%@? #klimatyzator
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Techn9cian na początek folia odbijająca światło na okna, można pomyśleć nad roletami zaciemniajacymi. Ja mam antywłamaniowe i jak jest upał to trzymam je zaciągnięte ( jest ciemno jak w piwnicy ale mam to w dupie)
Klimatyzator przenośny tu może chyba tylko pomoc ,ale od razu mówię ,że to prądożerne bydle. Do tego wiatraki najlepiej ze dwa aby działały na raz. Jak dobrze ,że mieszkam teraz w lepiej izolowanym mieszkaniu.
  • Odpowiedz
Klimatyzator przenośny


@Techn9cian: Tak. Mam drugi sezon i oprócz tego, że głośny to jakby mi ktoś teraz zabrał to zacząłbym płakać xD Ja waliłem dziurę w ścianie na rurę więc trochę to sprawniej pracuje niż standardowo przy rękawie na okno. Nie mnie nawet nie czekaj tylko od razu kupuj :)
  • Odpowiedz
@Techn9cian: Wkład jak do lodówek turystycznych. Wrzucasz do zamrażalki a potem stawiasz pod wiatraczkiem żeby rozdmuchał po pokoju. Miej kilka na zmianę. Albo woreczki do kostek lodowych żeby taniej wyszło na próbę (choć w action dziś kupiłem wkład 600ml za 6.99 więc to chyba tanio). Teraz sprawdziłem na allegro, i są jakieś wkłady żelowe które wychodzą jeszcze taniej, albo wielopaki mniejszych wkładów też tanie.
  • Odpowiedz
  • 10
@Spojler22 wiesz, że żeby schłodzić te wkłady to musisz je zamrozić, więc lodówka i tak odda to ciepło (nadprogramowo się nagrzeje), więc oprócz pozornego schłodzenia temperatura zostanie taka sama? Kiedyś kombinowałem tak jak ty, ale ktoś mnie wyprowadził z błędu xD
  • Odpowiedz
@Techn9cian: Ja mam 4kW od TCL. Wyrzut wody przez rure. Wi-Fi jest, obsługa telefonem jest, swing jest. Nie mam tylko grzania ale na zimę dogrzewam sie 7900 XTX z odkręconym power limitem xD
  • Odpowiedz
@macieyy: Op zapytał jak ochłodzić chociaż jeden pokój, więc uznałem, że ten sposób na szybko może się sprawdzić (zanim znajdzie lepsze rozwiązanie). Osobiście nie biorę pod uwagę kwestii wyrównania temperatur, bo używam zamrażalki albo w garażu, albo na drugim piętrze w pomieszczeniach nieużytkowanych, więc to że tam temperatura trochę wzrośnie nie ma na nic wpływu. Ja również używam tej metody awaryjnie tylko w jednym pokoju.
  • Odpowiedz
@Techn9cian: ja mam warmtec morso +, mieszkanie 58m2, ostatnie piętro wystawione na południowy zachód czyli najgorsza możliwa konfiguracja, w ciągu dnia bez klimatyzacji nagrzewa mi się w zależności od lampy do 25 czasem więcej, a wilgotność prawie zawsze powyżej 60%, w najmniej efektywnej wersji klimatyzatora czyli rura za okno przy otwartym i niezabezpieczonym oknie jestem w stanie schłodzić biuro (10m2) do komfortowych 22 stopni i niżej nawet nie próbuje, chociaż
  • Odpowiedz
@Techn9cian: kup klimatyzator przenośny i arkusz styropianu lub najlepiej styroduru, dopasuj do kształtu okna i uszczelnij taśmą, następnie wytnij dziurę wielkości rury, wsadź i niech działa.
Kup taki klimatyzator, żeby ciepło wyrzucał za okno i wciągał z za okna powietrze - inaczej zrobi się podciśnieniem i będzie zaciągał śmierdzące i ciepłe powietrze z klatki/wentylacji
  • Odpowiedz